Dovolená v Dominikánské republice splní představy jak milovníkům odpočinku a romantiky, tak i aktivním sportovcům a turistům, kteří touží po poznání a dobrodružství. Tato ostrovní země je hned po Kubě druhým největším a nejlidnatějším územím Karibiku.

Velmi členitý a rozmanitý povrch souostroví Velké Antily, na kterém se Dominikánská republika rozkládá a rozlehlé písečné pláže s tyrkysovým mořem, přitahují turisty ze všech koutů světa.

dominicana-beach-palms

V tropickém ráji Dominikánské republiky, kterou roku 1492 objevil Kryštof Kolumbus, jsou zastoupeny jak deštné pralesy a horské masivy s nejvyšším vrcholem Pico Duarte dosahujícím 3.175 m, tak i úrodné nížiny a pouštní savany.

Nejrychlejší životní rytmus zaznamenáte v hlavním městě Santo Domingu, které je pulsujícím srdcem Dominikánské republiky. V tomto velkoměstě se prolíná kulturní a historický odkaz minulých generací s dnešním obchodním a politickým životem.

dominicana-columbus

Milovníky historie potěší řadou památek koloniální část města s uličkami starými 500 let, která je od roku 1990 součástí světového dědictví UNESCO. Vidět zde můžete významné stavby jako katedrálu Santa Maria de la Encarnación, přepychový palác El Alcazar, pevnost Fortaleza Ozama, Kolumbův dům, nejstarší americkou universitu a několik kostelů a měšťanských domů. Na hlavní nákupní promenádě Calle El Conde najdete odpočinek a občerstvení v některé z mnoha kaváren a restaurací.

dominicana-beach-hut

Dominikánská republika je dokonalým karibským rájem, kde si užijete jak letoviska s čilým nočním životem a dlouhé běloskvoucí pláže, tak i nedotčená místa vzdálená od civilizace, která uspokojí i náročné ekoturisty. Dominikánská republika je známá pro svou bohatou škálu fauny a flory dosahující 5.000 druhů rostlin. Žije zde více než 250 druhů ptactva a přes 1.400 druhů plazů.

dominicana-punta-cana

K vyhledávaným turistickým lokalitám v Dominikánské republice patří Punta Cana s proslulou pláží Bávaro na východním pobřeží, Boca Chica a Juan Dolio nedaleko hlavního města, nebo klidnější poloostrov Samaná či malá rybářská vesnička Bayahibe. Dominikánská republika je vzhledem ke skvělým geografickým a větrným podmínkám jednou z nejlepších světových destinací pro adrenalinové aktivity jako jsou kiteboarding, canyoning a rafting na nejdelší řece Río Yaque del Norte.

dominicana-water-sports

Dalšími oblíbenými sporty jsou windsurfing, vodní lyžování nebo plachtění. Příznivci potápění mohou prozkoumat lokalitu Národních parků Nacional del Este a Nacional Submarino La Caleta na jižním pobřeží, nebo na severním pobřeží okolí poloostrova Península de Samaná.

Na pevnině můžete provozovat pěší turistiku s řadou tras například v oblasti horského města Jarabacoa, horskou cyklistiku, nebo vyzkoušet některé z kvalitních golfových hřišť. Nabízí se i řada výletních cílů, které vám pomohou lépe porozumět tradicím, historii a kultuře této krásné země.

Exotickou dovolenou v této kouzelné destinaci v Karibiku si můžete dopřát levněji v rámci last minute zájezdů do Dominikánské republiky.