Dominikánská republika je také oblíbenou golfovou destinací nabízející výběr z více než 20 špičkových golfových hřišť, od vyhlášených tvůrců jako Pet Dye, Robert Trent Jones, Jack Nicklaus nebo Gary Player. Dokonalý design hřišť spolu s fascinující faunou a flórou vytváří neodolatelnou kombinaci, která láká golfisty z celého světa. Většina hřišť nevyžaduje potvrzení o handicapu a hru si zde užijete po celý rok.

dominicana-golf

Legendárním golfovým hřištěm je Teeth of the Dog z dílny Peta Daye, které se považuje za 17. nejlepší hřiště světa. Hřiště je obtížné, doporučuje se zkušenějším hráčům a pravidelně hostí mezinárodní turnaje a World Championships. Nejmladším hřištěm v Dominikánské republice splňujícím nejpřísnější kritéria USPGA je Punta Espada Golf Course od Jacka Nicklause.

Punta Espada

Nádherné prostředí golfového resortu Punta Espada jako jediné v Dominikánské republice hostilo turnaj PGA Tour. Osmnáctijamkové hřiště Punta Espada je součástí největšího golfového projektu v oblasti Karibiku a navrhoval jej Jack Nicklaus. Hřiště je harmonicky zasazeno do původního prostředí a hráčům nabízí úchvatné výhledy na oceán především z deváté jamky.
www.capcana.com

Casa De Campo Golf Courses

V golfovém resortu Casa De Campo najdete tři mistrovská osmnáctijamková hřiště. Teeth of the Dog je označované jako nejlepší hřiště Karibiku a časopis Golf Magazine jej řadí mezi nejlepší golfová hřiště světa. Hřiště navrhl v roce 1971 architekt Pete Dye a svůj název získalo po své páté jamce par 3, která při pohledu shora svým tvarem připomíná psí hlavu.

Dechberoucí prostředí při břehu Karibiku s množstvím překážek a různých obtížností láká ke hře jak amatéry, tak zkušené golfisty. Další hřiště je The Day Fore, kde vynikají především jamky 12 a 15 a The Links v mírně kopcovitém terénu s několika vodními plochami, jež vstupují do hry na pěti jamkách.
www.casadecampo.com.do/golf

Barceló Bávaro Golf Course

Nejstarší hřiště oblasti Punta Cana bylo založeno v roce 1991 a je dílem J. M. Gordilla. Osmnáctijamkové hřiště je obklopeno zelenou vegetací a krásnými jezery, které jsou součástí několika jamek. Čekají vás tady především rovné fairwaye, vyvýšené greeny a skvěle chráněné bunkry.
http://www.barcelo.com/BarceloHotels/en_US/hotels/Dominican-Republic/Punta-Cana-Beach-Bavaro/hotel-barcelo-bavaro-beach/golf.aspx

Catalonia Caribe

Golfové hřiště navrhl architekt Alberto Solá a bylo založeno v roce 2006. Přestože je hřiště rovinaté, je technicky velmi náročné. Osmnáctijamkové hřiště má délku šest kilometrů a dokonale upravené prostředí tropické džungle doplňuje několik jezer.
www.hoteles-catalonia.com

Cocotal Golf & Country Club

Cocotal Golf & Country Club byl založen v roce 2000 a se skládá ze tří devítijamkových hřišť, Hibiscus, Bougainvillea a Benjamina. Pro hřiště jsou charakteristické vysoké stromy a velké množství outů, protože je umístěno v blízkosti zástavby. Hřiště bude vyhovovat jak zkušeným hráčům, tak i rekreantům, kteří si mohou vybrat ze čtyř pozic tee-ček.
www.cocotalgolf.com

Corales Golf Course

Golfové hřiště Corales bylo dokončeno v roce 2009 a jeho tvář mu dal architekt Tom Fazio. Golfové hřiště je součástí proslulého komplexu Punta Cana Resort & Club, který nabízí také bazén, lázně a tenisové kurty. Hřiště leží v nádherném prostředí a šest jamek z osmnácti má přímý výhled na pobřeží Karibiku. Potkat se zde můžete i s celebritami jako Julio Iglesias, nebo Oscar de la Renta, kteří zde vlastní svou rezidenci.
www.puntacana.com

Guavaberry Golf Club

Krásné osmnáctijamkové hřiště Guavaberry obklopené tropickou florou je dílem architekta Gary Playera. Hru si užijí hráči všech úrovní, obtížnější jsou korálové formace především na deváté jamce.
www.guavaberrygolf.com.do

Hard Rock Golf Club at Cana Bay

Nejnovějším hřištěm rezidenční oblasti Arena Gorda je osmnáctijamkové Hard Rock, které navrhoval Jack Nicklause. Hřiště bylo otevřeno v roce 2010 a jeho součástí je i akademie.
www.canabay.com

Iberostate Bávaro Golf Club

V roce 2009 bylo otevřeno osmnáctijamkové golfové hřiště patřící do řetězce hotelů a hřišť Iberostar. Novou tvář dal původní ploché krajině P. D. Dye, který vytvaroval zvlněný terén náročného hřiště s množstvím bankerů, keřů a ležících balvanů. Široké fairwaye jsou obklopeny vzrostlými palmami a stromy.
www.iberostate.com

La Cana Golf Club

La Cana Golf Club je překrásné hřiště rozprostírající se přímo na břehu Karibiku. Založeno bylo v roce 2000 a navrhoval jej architekt P. D. Dye. Čtyři jamky se hrají bezprostředně podél oceánu, ostatní poskytují úchvatný výhled na pobřeží a modrý Karibik. Součástí hřiště je cvičná akademie.
www.puntacana.com

La Estancia Golf Course

V blízkosti města La Romana na jihovýchodním pobřeží se rozprostírá osmnáctijamkové golfové hřiště La Estancia, které je dílem designéra P. D. Dyeho. Okolí hřiště zdobí nádherné písečné pláže, vodopády a jezera s dominantou horských masivů. Hráči mohou využít také tenisové kurty a bazén. Hřiště má strategickou polohu nedaleko letiště.
www.laestanciagolf.com

La Hacienda Golf Course

V populárním letovisku Puntacana Resort & Club najdete osmnáctijamkové hřiště La Hacienda. Hřiště navrhoval světoznámý architekt P. D. Dye a otevřeno bylo v roce 2011. Hřiště se rozkládá se na skalnatých útesech v blízkosti moře, kde je potřeba počítat s vlivem měnícího se větru.
www.puntacana.com

Las Aromas

Golfové hřiště Las Aromas bylo otevřeno v roce 1980 a je jedním z nejstarších hřišť v Dominikánské republice. Délka hřiště je necelých 5,5 km.

Las Iguanas Golf Club

Golfové hřiště Las Iguanas uspokojí především náročné hráče. Osmnáctijamkové hřiště bylo založeno v roce 2010 a hráčům nabízí jak hru ve vnitrozemí, tak i na pobřeží. Tvarované bunkery, zvlněné fairwaye a greeny jsou dílem Jacka Nicklause a připomínají linksová hřiště. Promyšlený design hřiště dává hráčům volbu dvou cest, té na jistotu, nebo s rizikem.
www.capcana.com

Las Lagunas country club

Na kopcovitém terénu nedaleko Santa Dominga se rozprostírá osmnáctijamkové golfové hřiště Las Lagunas. Hřiště bylo sice založeno v roce 1989, ale stále svým fanouškům nabízí skvělé podmínky pro hru. Původním architektem byl P. D. Dye, po modernizaci mu nasadil novou tvář Jack Corrie. Hřiště je plné tropické vegetace a hrací plochy oživují jezera, které jsou součástí každé jamky.
www.laslagunas.com.do

Los Marlins at Metro Country Club

Rovinaté hřiště Los Marlins at Metro bylo otevřeno v roce 1995. Navrhoval jej architekt Ch. F. Ankrom a nabídne vám na osmnácti jamkách dobře udržované greeny, vodní překážky a fairwaye v dobré kondici. Součástí golfového hřiště je specializovaný Pro Shop.
www.dominicangolf.com/courses/los-marlins/

Playa Dorada Golf Course

Nejstarší hřiště v Dominikánské republice je Playa Dorada, které bylo navrženo R. T. Jonesem seniorem a svůj provoz zahájilo již v roce 1976. Jedná se o rovinaté osmnáctijamkové hřiště, které je i dnes velmi dobře udržované. Občerstvení si zde vychutnáte v některé z 19 restaurací.
www.playadoradagolf.com

Playa Grande Golf Course

Osmnáctijamkové hřiště Playa Grande je podle Golf Digest Planet čtvrtým nejlepším hřištěm v Dominikánské republice. Založeno bylo v roce 1997 a design navrhl vyhlášený architekt R. T. Jones, Sr. Hřiště se rozprostírá na malebném pobřeží a umožňuje otevřené výhledy na Atlantický oceán.
www.playagrande.com

Punta Blanca Golf Club

Golfové hřiště Punta Blanca v severozápadní oblasti Bavaro je považováno za jedno z nejlepších hřišť v Dominkánské republice. Jeho autorem je Nick Price, který navrhl prostředí plné bunkrů a jezer vkusně zasazených do bujné tropické vegetace. U první devítky dominují tropické rostliny a stromy, druhou devítku oživuje množství vodních překážek. Golfové hřiště bylo otevřeno v roce 2006.
www.punta-blanca.com

White Sands Golf & Beach Resort

Přímo ve městě Bavaro v rezidenční oblasti White Sands leží rovinaté golfové hřiště White Sands Golf & Beach Resort. Jeho autorem je Jose „Pepe“ Gancedo a založeno bylo v roce 2007. Při hře na osmnácti jamkách vás čekají obtížnější úzké fairwaye, malé greeny a řada vodních překážek.
www.whitesands.com.do