Nejvhodnější doba

Tropické podnebí Dominikánské republiky zajišťuje po dobu celého roku téměř neměnné teploty kolem 29°C, mění se jen počet srážek, které během roku spadnou. Období od května do října je ve znamení velmi intenzivních, ale krátkých dešťů. Zvýšené riziko hurikánů je zaznamenáno od srpna do října.

Jazyky

Úředním jazykem je španělština, kterou mluví všichni Dominikánci. V turistických centrech se domluvíte i anglicky.

Čas

V Dominikánské republice je o o šest hodin méně oproti středoevropskému času.

Měna, kurzy, bankomaty

Jednotkou měny je peso, které se dále dělí na sto centavů. Bankomaty jsou v Dominikánské republice rozšířené a platební karty Visa a MasterCard jsou běžně akceptovány.

Víza

Česká republika ani Slovensko nemají s Dominikánskou republikou vízovou povinnost, vycestovat tedy můžete ze dne na den.

Internet, mobilní telefon

V Dominikánské republice je dostatek internetových kaváren s vysokorychlostním připojením, v luxusních hotelech a letoviscích je k dispozici wi-fi.

Pro mobilní komunikaci můžete využít svůj roaming, nebo zakoupit sim kartu operátora Orange, nebo Claro, která funguje u neblokovaných GSM telefonů.

Elektřina

Vstupní napětí 110V/220V, frekvence 60Hz. Adaptér bývá k dostání prakticky v každém obchodu v turistických oblastech. Velmi často tady dochází k několikahodinovým výpadkům elektrického proudu, proto je většina domácností a hotelů vybavena vlastními generátory.

Pravidla silničního provozu

V Dominikánské republice se stejně jako u nás řídí vpravo. Nehody jsou tady bohužel velmi běžné, protože místní agresivní řidiči často pod vlivem alkoholu, si s dopravními předpisy hlavu moc nelámou. Případné spory se řeší troubením a hlučnými hádkami. Mezi hlavními turistickými centry jsou sice kvalitní dálnice, ale většina ostatních silnic je ve velmi špatném stavu s hlubokými výmoly.