V Dominikánské republice najdete také ideální prostředí se spoustou možností, jak si užít extrémní sporty a aktivity s příchutí adrenalinu.

Windsurfing, kitesurfing a surfing

Nejlepší větrné období, které sportovcům přináší vlny vysoké až 4 metry, je od prosince do března. Ráno kdy nejsou vlny ani vítr silné, bude vyhovovat spíš začátečníkům, odpolední hodiny jsou výzvou pro zkušené sportovce. Vyhlášeným místem je zátoka u Cabarete na severním pobřeží, kterou lemují centra a půjčovny nabízející jak pronájem výstroje, tak i kurzy pro začátečníky.

dominicana-kite-surfing

U surfingu a windsurfingu riziko stoupá se zdatností surfaře, kitesurfing je náročný hned od počátku. Zdolávání velkých vln při vysoké rychlosti, kterou můžete nabrat díky tažnému drakovi velmi rychle, je obtížné a vyžaduje cvik. Většina začátečníků kitesurfingu se neobejde bez čtyřdenního kurzu. Kitesurfing můžete zkusit i s mírnějším větrem a mělčí vodou v lokalitě Las Terrenas v Samaně.

Surfaři si oblíbili Playa Encuentro, která nabízí fantastické vlny a někdy i vodní tunely. Dalšími místy na severním pobřeží jsou například Playa Grande a Playa Preciosa, nebo na druhé straně od Cabarete Kite Beach nebo Bozo Beach.

Rafting, canyoning a cascading

Bouřlivé peřeje a horskou scenérii si vychutnáte při raftingu na řece Río Yaque del Norte, která je svou délkou 295 km druhou největší řekou ostrova Hispaniola. Řeka se vine hornatou krajinou a její divoká voda má ledovou teplotu. Organizované výlety na raftu vám zaberou půl den, součástí je neopren, vesta a helma.

dominicana-rafting

Cascading popisují cestovatelé jako nejlepší zážitek z Dominikánské republiky. Šplhání řadou vodopádů nahoru a následné seskakování a klouzání do třpytících se vodních tůní pod nimi je populární aktivitou u 27 vodopádů Damajagua. Tento úžasný zážitek v doprovodu zkušených průvodců vám zabere přibližně čtyři hodiny, vybaveni budete helmou a záchrannou vestou.

Canyonig se spoustou slaňování, skoků a průjezdy burácivým říčním korytem si užijete poblíž Cabarete na severním pobřeží, nebo v horách u Jarabacoi. Jedná se o adrenalinový sport u kterého se neobejdete bez krátkého neoprenového obleku a bezpečnostní přilby, které jsou součástí organizovaných výletů.

Potápění

Teplé karibské vody u jižního pobřeží nabízí báječná místa k podmořským průzkumům. S pomocí potápěčských operátorů v Boca Chice a Bayahibe můžete navštívit dva Národní parky, Nacional del Este a Nacional Submarino La Caleta, který patří k nejoblíbenější potápěčské lokalitě v zemi.

Vodní království tady obývá spousta tropických ryb, chobotnic a úhořů, uvidíte zde i pěkná korálová pole. Při příležitosti založení parku v roce 1984 zde byla v mělkých vodách záměrně potopená i ocelová 39 m dlouhá loď Hickory, která je zdejší atrakcí i pro začínající potápěče.

dominicana-diving

Také park National del Este nabízí řadu zajímavých potápěčských lokalit, jako například Shark Point s vrakem mohutné 89 m dlouhé nákladní lodi. V parku del Este leží i podmořská jeskyně Padre Nuestro, která představuje náročný ponor 290 m dlouhým tunelem.

Další jeskyní je Dudu nedaleko Ría San Juan, která nabízí úchvatný potápěčský zážitek třech tunelů vedoucích do prostorného sálu se stalaktity. Prokázat se ovšem musíte minimálně 20 ponory, nebo osvědčením Advanced Diver.

Severní pobřeží s chladnější vodou Atlantiku nabízí rozmanitější terén a náročnější ponory pro zkušené potápěče. Centrem se stalo potápěčské město Sosúa a Las Galeras s potápěčskými kluby a prodejnami. V Dominikánské republice jsou v provozu dvě dekompresní komory, jedna jev Santo Domingu, druhá v Puerto Plata.

Horská cyklistika

Náročné výstupy i vzrušující sjezdy na horských kolech si užijete v oblasti Jarabacoa, která nabízí řadu silniček a stezek zařezávajících se do horských svahů. Společnost vám budou dělat husté lesy s množstvím vodopádů, chladnější počasí a čerstvý vzduch. Příjemné trasy pro cyklistiku najdete také v okolí Cabarete, kde společnost Iguana Mama nabízí škálu velmi rozdílných cyklistických výletů.

dominicana-biking

Bavaro Adventure Park

V oblíbeném letovisku Punta Cana můžete navštívit zábavní park Bavaro s množstvím atrakcí, které uvedete do pohybu vlastní silou. Park o rozloze 44 hektarů je vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé a zabere vám celý den. Všechny atrakce se nacházejí v přírodě a umožní vám otestovat, v jaké fyzické kondici se nacházíte.

Zip-line Skywalker vás ve výšce 12 metrů provede systémem stromových prolézaček, mostů a lanové dráhy, kde můžete dosáhnout rychlosti až 50 km/h. Letový simulátor Skydiver vám nabídne panoramatický pohled na letovisko Punta Cana z výšky 20 metrů. Pirátská loď Climbing Garden prověří vaši kondici na 26 typech překážek ve čtyřech úrovních obtížnosti.

Pohled z ptačí perspektivy na plantáže cukrové třtiny, exotickou přírodu a nekonečné bílé pláže v oblasti Bavaro, Punta Cana a Cabeza de Toro si užijete při letu horkovzdušným balonem Skyrider. Vyzkoušet můžete bungee trampolínu Crazy Jumper umožňující výskoky až do 10 metrové výšky, jízdu na  Segway okruhu, nebo 150 metrů dlouhou zorbingovou dráhu. V areálu zábavního parku je také dinosauří expozice Jurského parku a dvě paintballové hřiště.

Oficiální stránky parku: http://www.bavaroadventurepark.com/en/index.php