Dovolená v Dubaji — arabském městě plném extrémů a superlativů, jehož symbolem je obří plachetnice nejluxusnějšího hotelu světa Burj Al Arabu, je nejžádanějším turistickým cílem Spojených Arabských Emirátů. Původně malá pouštní vesnička díky vývozu ropy expandovala během desítek let na pulzující dynamické a kosmopolitní město s nejmodernější architekturou a nevídaným luxusem blýskajícího se zlata na každém kroku.

dubai-burj-alarab

Najdete zde nejvyšší mrakodrap světa, světově druhé největší nákupní centrum, nebo zimní kluziště a lyžařskou sjezdovku s teplotami pod bodem mrazu. Dubaj se rozrůstá především do moře, kde vytvořila tři umělé poloostrovy ve tvaru palem a jedno oválné souostroví připomínající mapu světa s názvem The World.

Dubaj je metropole plná kontrastů původního starobylého města s arabskými tradicemi a současného pulzujícího velkoměsta výškových budov, luxusních vozů a supermoderních nákupních center.

V části Deira, ležící na severovýchodním pobřeží, si užijete kouzelnou atmosféru pouličních trhů s vonícím čerstvým kořením, látkami a řemeslnými výrobky, která se neobejde bez rituálu smlouvání o cenách. Najdete tady největší zlatý trh světa – Gold Souq, který pod dřevěnou střechou nabízí zlato snad ve všech podobách, od zlatých cihel a prutů až po rozmanité drobné šperky.

dubai-jumeirah-beach

Jihozápadní břeh nádherného mořského pobřeží tvoří nejluxusnější a nejmodernější čtvrť Jumeirah, kterou obývají nejvyšší vrstvy města a nejprestižnější hotely včetně Burj Khalifa, nejvyšší budovy světa dosahující úctyhodné výšky 828 m. Jediné oficiální náboženství, které navzdory času v této zemi stále výhradně vládne, je islám. Muslimové uznávají boha Alláha, svatou knihou je Korán a šíření ostatních náboženství je nelegální.

Celoročně příjemné počasí v Dubaji společně s ideálním spojením přímého letu z Prahy nabízí možnost relaxace nebo aktivní poznávací dovolené prakticky kdykoliv. Největší počet udržovaných a čistých pláží najdete podél ulice Jumeirah Road, některé pláže jsou ovšem soukromé. Můžete je navštívit po zaplacení vstupu v plážovém klubu daného resortu.

Dubajské pláže s bílým pískem a nádherným čistým prostředím jsou skvělým místem jak pro odpočinek, tak i vodní lyžování, surfing a potápění. Pláže lemují upravené zelené plážové parky sloužící k rodinným piknikům.

dubai-marina

V Dubaji si vychutnáte pouštní dobrodružství formou sjíždění písečných dun na lyžích, snowboardu, nebo tradičně na velbloudech či v terénních vozech. Vyprahlá pouštní krajina Emirátů nabízí také díky pečlivému zavlažování i řadu udržovaných golfových hřišť, kde si mohou fanoušci této hry užít svěží prostředí zelených greenů.

Dubaj je také nákupním rájem s více než 50 nákupními středisky, nabízejícími kvalitní a značkové zboží s velmi nízkými cenami. Nejznámějším centrem vyhlášeným lyžařskou sjezdovkou a obřím akváriem s množstvím ryb je Mall of Emirates, tím největším nákupním centrem je Dubai Mall, které zdobí atrakce jako kluziště, vodopád, nebo fontána.

dubai-gondolas

Dubaj vám nabídne také celou řadu zajímavých míst a dobrodružných aktivit, jako například vodní romantickou projížďku po dubajském zálivu dřevěnou abrou, kdy si budete připadat jako ve větší benátské gondole, nebo adrenalinovou zábavu v rozlehlých a špičkově vybavených aquaparcích. Pokud toužíte po netradičních zážitcích, můžete zkusit let helikoptérou nebo třeba potápění v akváriu.

Dovolenou v Dubaji si můžete vybrat z mnoha atraktivních nabídek zájezdů do Dubaje a nebo se slevou v rámci last minute Dubaj.