Burj Khalifa

Jednou z hlavních dominant Dubaje je nejvyšší budova světa Burj Khalifa, která dosahuje výšky 828 m. V budově Burj Khalifa je umístěno 900 bytů, kanceláře a hotel slavného návrháře Giorgia Armaniho. Budova byla pojmenována po prezidentovi SAE, šejkovi Khalifa bin Zayed al Nahyanovi a její stavba vyšla na sumu 30 miliard korun.

Neopakovatelný gastronomický zážitek s úchvatnou vyhlídkou na Downtown Dubai nabízí restaurace At.mosphere ve 122. patře budovy, ve výšce 442 m. Lehké občerstvení zajišťuje At.mosphere Lounge s provozní dobou od 12:00 do 02:00 hodin ráno, obědy a večeře si vychutnáte v At.mosphere Grill. S ohledem na omezenou kapacitu restaurace je včasná rezervace míst nezbytná.

dubai-burj-khalifa

Atraktivním místem pro návštěvníky Dubaje je nejvýše položená vyhlídková plošina na světě – At The Top. Najdete ji ve 124 patře budovy a nabídne vám ohromující výhled z výšky 452 m. Za ideálních podmínek odtud uvidíte až do vzdálenosti 95 km. Nádherný obraz se vám naskytne před setměním, kdy z vyhlídky uvidíte hru kouzelných odstínů barev zapadajícího slunce. Prostřednictvím speciálního dalekohledu se po zaměření na určitý objekt dočtete na monitoru i bližší informace o stavbě.

Hned před budovou Burj Khalify se nachází obrovská Dubai Fountain, která chrlí vodu až do výšky 150 m. Dokonalý efekt zajišťuje kombinace světelných a hudebních prvků, které obří vodotrysk provází.

Rezervace vstupenek na vyhlídkovou plošinu At The Top je možná na této adrese:
https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx

Hotel Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab je nejluxusnějším hotelem Dubaje a svou výškou 321 m patří k nejvyšším hotelům světa. Svou unikátní konstrukcí připomínající arabskou plachetnici se Burj Al Arab stal symbolem Dubaje. Hotel stojí na umělém ostrově vzdáleném 280 metrů od pláže a jeho hosté jsou přepravováni helikoptérou, lodí, nebo luxusním Rolls-Roycem. Hotel má 28 pater a nabízí ubytování v 202 pokojích a apartmánech, kdy ten nejmenší disponuje rozlohou 169 m².

dubai-burj-alarab-pano

Nejdražší ubytování nabízí Královský apartmán, kde za jednu noc zaplatíte kolem 500 tisíc korun. Hned po vstupu do prostor hotelu vás ohromí okázalý luxus s množstvím zlata a drahých kamenů, kterými je hotel přepychově vyzdoben. U hlavní recepce je umístěna barevná fontána, jejíž gejzír dosahuje výšky 32 m. Celkovou atmosféru dotváří obrovská akvária s hojností tropických ryb.

Pokud se chcete do hotelu podívat, musíte se zde ubytovat, nebo si rezervovat stůl v některé z restaurací, kaváren a barů. Podmínkou je včasná rezervace a dodržení ‚dress code‘. K nejoblíbenější restauraci turistů patří Al Muntaha, která vám kromě skvělého pokrmu a luxusního prostředí nabídne i nezapomenutelný výhled na celou Dubaj. Ve stejném patře hotelu je umístěn například i Skyview Bar pyšnící se stejným výhledem.

Lyžařské středisko Ski Dubai

Dubaj nabízí i další rarity, jako například 400 m dlouhou lyžařskou sjezdovku uprostřed rozpálené pouště. Sjezdovka je součástí areálu obchodního centra Mall of the Emirates, které je svou obrovskou rozlohou 600.000 m² druhým největším obchodním centrem na světě.

Lyžařské středisko nabízí zábavu v prostředí s teplotou -5°C, navzdory pouštnímu okolí, které pravidelně atakují 50°C teploty. Projet se můžete na lyžích, sáňkách, nebo třeba snowboardu. Pokud se chcete na areál lyžařského střediska jen podívat, umožní Vám to svou vyhlídkou Café St. Moritz, které najdete v prvním patře obchodního centra.

V Mall of the Emirates najdete více než 500 obchodů, nabízejících pestrý sortiment zboží, včetně luxusních značek jako je Louis Vuitton, Versace, Gucci, Dior, Tiffany, Breitling, Rolex a mnoho dalších. Vidět zde můžete i obuv od Bati, nebo nám známý hypermarket Carrefour. Pro zábavu je vyhrazeno celé jedno patro, kde s množstvím virtuálních her a simulátorů sídlí Magic Planet.

Web Ski Dubai: http://www.theplaymania.com/skidubai/welcome 

Palmové ostrovy

dubai-palm-jumeirah

 • Palm Jumeirah
  První palmový ostrov Jumeirah se budoval pět let a zabírá rozlohu 5 x 5 km. Jedná se o dokončený rezidenční projekt s množstvím vil, apartmánů a služeb s nimi souvisejících. Všech 2000 nemovitostí stojících na ostrově ve tvaru palmy, bylo prodáno během třech týdnů. K majitelům luxusních vil patří světové celebrity jako například Angelina Jolie, Brad Pitt, David Beckham, a další. Na ostrově leží i unikátní hotel Atlantis a vodní centrum Aquaventure. Ostrov je spojen s pevninou zelenou linkou metra.

dubai-palm-atlantis

 • Palm Jebel Ali
  Druhý palmový ostrov Jebel Ali je svou rozlohou dvojnásobný proti Palm Jumeirah, ale stále není dokončený. S budováním ostrova se začalo v roce 2002 a architekti jej navrhli v duchu zábavy, s množstvím zábavních parků, vodních světů a delfinárií. Ani tady nebude chybět luxusní bydlení. Po obvodu ostrova povede pěší promenáda ve tvaru arabských písmen tvořících báseň, kterou pro tuto příležitost stvořil dubajský šejk.
 • Deira Island
  Dalším ostrovem je Deira Island, který je svou rozlohou největší. Původním záměrem bylo vybudovat ostrov určený opět k bydlení a rekreaci s množstvím sportovišť a nákupních zón. V roce 2007 finanční krize tento projekt zastavila. V roce 2013 oznámil nový developer záměr dokončit.
 • The World
  Ve vzdálenosti přibližně 4 km od dubajského pobřeží roste ještě souostroví, kde jednotlivé ostrovy tvoří mapu světa. Tento ambiciózní projekt byl vyčíslen na sumu 250 miliard amerických dolarů a jeho stavba byla zahájena v roce 2003. Celý projekt byl ovšem díky finanční krizi pozastaven a později značně seškrtán. Souostroví se mělo skládat téměř z 300 ostrovů, kdy by každý z nich odpovídal některému státu světa. V současnosti byla zahájena stavba na evropských ostrovech.

Pouštní safari

Symbolem pro Spojené Arabské Emiráty jsou rozlehlé pouštní plochy a písečné duny, které nabízejí tradiční zážitky z klidných projížděk na zádech velbloudů, nebo dynamičtější jízdy v terénních jeepech nebo na čtyřkolkách.

Pouštní safari obvykle zahrnuje adrenalinové poznání části pouště divokou jízdou po zlatých písečných dunách, pozorování západu slunce a grilovanou večeři s kulturním vystoupením. Můžete také navštívit některý z beduínských táborů uprostřed pouště, který přibližuje kulturní tradice země.

dubai-desert-safari

Aquaparky

Vodní svět dubajských aquaparků vám nabídne široké spektrum zábavy a vodních radovánek ve stylovém prostředí. Vedle hotelu Atlantis na palmovém ostrově se rozprostírá zábavní park Aquaventure.

V jeho areálu, který je vybudovaný v mayském stylu, můžete vyzkoušet nespočet vodních atrakcí jako například jízdu peřejemi na nafukovacích kolech, řadu tobogánů, kdy adrenalinovým vrcholem je sjezd The Leap of Faith, končící průjezdem tunelu mezi žraloky. Nezapomenutelným zážitkem bude plavání s delfíny, nebo potápění ke žralokům.

Web aquaparku Aquaventure:
https://www.atlantisthepalm.com/marine-water-park/aquaventure-waterpark

Druhým populárním aquaparkem v Dubaji je Wild Wadi ve čtvrti Jumeirah. Nabízí nespočet vodních radovánek a adrenalinových zážitků, kdy například sjezd na dvojité skluzavce dlouhé 120 m zahájíte téměř volným pádem z výšky 32 m a dosáhnete šokující rychlost 80 km/h.

V areálu parku si můžete užít i ojedinělý simulátor vln, který v rámci atrakce Wipeout and Riptide zajišťuje ideální podmínky pro surfaře.

Web aquaparku Wild Wadi:
http://www.jumeirah.com/en/hotels-resorts/dubai/wild-wadi/                     

Mešita Jumeirah

Zajímavým turistickým cílem je mešita Jumeirah, která je nejznámější mešitou v Dubaji. Do mešity mají přístup i nemuslimové a prohlédnout si ji můžete po celý týden kromě pátku, kdy je zavřeno. Organizovaná prohlídka vám zabere přibližně 75 minut.

Více informací na webu: http://www.cultures.ae/

dubai-jumeirah-mosque