Let helikoptérou nebo hydroplánem

Pokud si chcete Dubaj prohlédnout z ptačí perspektivy, můžete vyzkoušet úžasný patnáctiminutový let helikoptérou nad městem. Umožní vám nádherný výhled na obrovský přístav Port Rashid, centrum města plné výškových mrakodrapů a palmové ostrovy vyčnívající z Perského zálivu.

Můžete si také dopřát individuální let nad skalnatými horami Hatta, nebo nad rozlehlou pouštní scenérií. Vyhlídkové lety jsou pořádány buď z centrálního heliportu, který leží nedaleko World Trade Centre, nebo v blízkosti hotelu Atlantis na palmovém ostrově Palm Jumeirah.

dubai-aerial

Další možností jak si prohlédnout ikony Dubaje, je let hydroplánem, který představuje zhruba 40 minutový zážitek. Během letu si budete mít možnost prohlédnout dubajské pobřeží s nádhernými plážemi, jednotlivé palmové ostrovy, nejvyšší budovu světa Burj Khalifa a další významné architektonické prvky centra velkoměsta. Vyhlídkové lety hydroplánem nabízí buď luxusní hotel Jumeirah Beach Hotel, nebo golfové resorty Jebel Ali Golf či Dubai Creek Golf.

Let balónem

Pokud nejste příznivci hlučných letů a pohled z ptačí perspektivy vás láká, ideálním zážitkem pro vás bude let v horkovzdušném balónu. Vychutnáte si tak pomalé stoupání k modrému nebi a romantický let nad fascinující pouštní krajinou, která silně kontrastuje s tepajícím městem plným mrakodrapů.

Plavba jachtou

Západ slunce si můžete vychutnat také se sklenkou šampaňského při plavbě na luxusní jachtě. Volit můžete z organizovaných výletů, které často míří k Burj Al Arabu a starému městu. Tyto plavby mohu být půl denní či celodenní, zahrnují oběd, nebo večeři a je možné si vybrat z různých itinerářů.

Variantou je i pronájem vlastní jachty s kapitánem a občerstvením, kde je zaručeno maximální soukromí a flexibilita plavby. Vyhlídkové plavby organizuje hotel Atlantis, hotel Jumeirah Beach, nebo také Dubai Marina Yacht Club.

dubai-yacht-sunset

Potápění Dubaj

Teplé a čisté vody kolem Dubaje nabízí i několik zajímavých potápěčských lokalit, které mohou objevovat jak začátečníci, tak zkušení potápěči. U pobřeží Perského zálivu najdete místa s korálovými útesy a díky minimálnímu výskytu mořských proudů, je záliv bezpečný i pro nezkušené potápěče. Bohatý podmořský život najdete v okolí Palm Jumeirah.

Další oblíbenou lokalitou nejen pro potápění, ale i pro šnorchlování je okolí Fujairah na východním pobřeží. Čeká vás tady bohatý podmořský svět s tropickými rybami, podmořské jeskyně a skaliska porostlá korály. V lokalitě u Al Aqah najdete i vraky lodí. Unikátním zážitkem je extravagantní potápění v Dubai Aquarium Shark Drive v nákupním centru Dubai Mallu. Po krátkém zaškolení vás čeká nezapomenutelný zážitek, ponor přímo ke žralokům.

Pronájem limuzíny

Město můžete také prozkoumat z pohodlí limuzíny, kterou má pro své hosty k dispozici většina pětihvězdičkových hotelů. Pronajmout si můžete vozy od jednoduchých limuzín až po luxusní Bentley nebo Rolls Royce, využít můžete i služby řidiče, s dokonalou znalostí místního prostředí.

Adrenalin na závodní dráze

Dubai Autodrome vám nabídne zaručený adrenalinový zážitek z rychlé jízdy v závodním voze. Nejdelší okruh má délku 5.39 km, ale vybrat si můžete z 6 dalších kratších okruhů, stejně jako si můžete vybrat z řady vozů od upraveného sportovní Audi Sports Car až po Single Seater race car ve stylu Fromule1.

Více na webu Dubai Autodrome: www.dubaiautodrome.com