Dovolená na Maledivách — to je pobyt ve vysněném ráji na zemi pro všechny milovníky dokonalé přírody a vodních radovánek. Fanouškům podmořského světa nabízí více než sto prvotřídních potápěčských lokalit s druhovou rozmanitostí korálových ryb, murén, rejnoků, želv, delfínů a žraloků.

Maledivy jsou kouzelným místem, kde vás oslní úchvatné tóny snad všech odstínů modré barvy od křišťálově průzračného oceánu, po azurovou modř oblohy bez mráčku. Třpytivě bílé písečné pláže odrážejí sluneční svit paprsků, který si tady užijete v průběhu celého roku, a svěže zelená džungle vnitrozemí doplňuje harmonický dojem nadpozemsky krásného místa na zemi.

maledivy-beach-palms

Maledivy jsou dokonalým dílem přírody a kombinace ingrediencí, která uspokojí všechny vaše smysly, je přímo terapeutickým zážitkem. Exotickou atmosféru ostrova s úchvatnými korálovými útesy, rozmanitým podmořským životem pestrobarevných ryb a živočichů pohybujících se jen pár metrů od břehu, podtrhuje příjemná vůně kvetoucích rostlin a bujné vegetace vnitrozemí.

Ostrovní stát Maledivy leží uprostřed Indického oceánu na jihu Asie, sevřený hradbou korálových útesů, které zajišťují ochranu před silnými mořskými proudy. Oblast tvoří téměř 1.200 ostrovů, jejichž unikátem je kromě nádherného přírodního bohatství i jejich poloha.

Žádný z ostrovů nepřevyšuje výšku 2,5 m a tak patří k nejníže položené zemi světa. Téměř všechny maledivské ostrovy nepřesahují délku 2 km, výjimkou je pouze 8 km dlouhý ostrov Hithadhoo.

maledivy-hut-seating

Pulzujícím obchodním centrem země je hlavní město Malé, které svou nejvyšší hustotou zalidnění na světě a množstvím výškových budov silně kontrastuje s poklidným tempem okolního ostrovního ráje.

Cílem turistů jsou především atoly North Male a South Male, obklopující hlavní město, a atol Ari, ležící západním směrem. Nejméně rozvinutou oblastí Malediv, kde můžete zažít nefalšovaný tradiční život Maledivanů jsou Severní atoly, vystihující představu opuštěných tropických ostrovů.

maledivy-beach-loungers

Souostroví Maledivy je vhodnou destinací jak pro romantickou dovolenou, kdy si díky specifické poloze samostatných korálových ostrovů vychutnáte relaxaci na překrásných plážích téměř v soukromí, tak i pro milovníky aktivit a sportu.

Neuvěřitelnou podívanou nabízí rozmanitost živočichů a rostlin pod vodní hladinou, která láká zástupy potápěčů z celého světa. Příznivcům surfingu zajistí nejlepší vlny jihozápadní monzun v období května až listopadu, kdy nejznámější oblastí je jihovýchodní konec atolu North Male.

maledivy-beach-bungalows

Ubytování na Maledivách si můžete vybrat přibližně ve 150 letoviscích, kdy typickým zařízením jednotlivých resortů jsou zahradní nebo nadvodní dřevěné bungalovy a superluxusní vily s vlastním bazénem. Cenového maxima dosahuje ubytování během vánočních, novoročních a velikonočních svátků. Možností je také ubytování přímo na lodi, nebo jachtě.

Pokud budete vybírat zájezd na Maledivy z nabídky last minute, můžete si užít tuto nádhernou destinaci s výraznou slevou.