Tropické souostroví Malediv nabízí především nezapomenutelné zážitky a sportovní aktivity spojené s vodním živlem. První místo v žebříčku atraktivních možností a zajímavostí jednotlivých ostrovů zaujímá pestrý podmořský život, který můžete objevovat prostřednictvím potápění, nebo šnorchlování. Obdivuhodnou rozmanitost podmořského života nabízí úchvatné potápěčské lokality Malediv, které přitahují fanoušky potápění z celého světa.

Šnorchlování Maledivy

V křišťálově průzračném moři se kolem Malediv soustřeďuje více než tři čtvrtiny všech korálových ryb naší planety. Jen pár metrů od břehu se vám tak naskytne úchvatný pohled na hejna pestrobarevných korálových rybek a barevné korálové útesy. Zbarvení rybek si nejvíce užijete v mělkých vodách, protože ostrost barev výrazně slábne s přibývající hloubkou.

maledivy-snorkeler

Pokud se vydáte prozkoumat vzdálenější místa, bude určitě působivým zážitkem setkání s většími druhy ryb a mořskými živočichy, jako jsou delfíni, žraloci, chobotnice, majestátní manty dorůstající až do průměru devíti metrů, úhoři, murény, želvy a další mořské ryby, kterých tu můžete spatřit více než 700 druhů.

Většina ostrovů je lemována plochými lagunami s písečným dnem, kdy přirozenou nárazníkovou zónu tvoří korálové útesy, které padají prudkými srázy do mořských hlubin. Právě tyto oblasti nabízejí ideální podmínky pro nezapomenutelné šnorchlování. Zajímavá a atraktivní místa pro šnorchlování se často shodují s potápěčskými lokalitami, protože je většina poutavých objektů soustředěna v mělčích vodách.

Specialitou je i noční šnorchlování s baterkami, při kterém máte možnost spatřit ryby, které ve dne neuvidíte. Organizované vyhlídkové plavby vás dopraví k populárním místům příslušného atolu. Kvalitní šnorchlovací potřeby si můžete zakoupit přímo v letištní hale, nebo zapůjčit v některém z mnoha center.

Surfing a windsurfing Maledivy

Popularita surfování na Maledivách stále roste a tak se každý kout Malediv může pochlubit alespoň jednou lokalitou, zajímavou pro tento sport. Ideálním obdobím nejlepších vln, které k ostrovům přináší jihozápadní monzun, je květen až listopad. Atraktivní místa vyznavačům surfingu nabízejí hlavně okrajové útesy lemující jihovýchodní konec atolu.

maledivy-windsurfing

Maledivy ale rozhodně nepatří k oblastem, kam můžete přijet s prknem naslepo. Vyplatí se využít pravidelné surfařské výletní plavby, obvykle s kapacitou 6 osob, které vás nasměrují k těm hlavním maledivským breakům. Nejvyhledávanější lokalitou je Atol North Male, který oplývá nejznámějšími breaky, jako jsou například Chickens, Cola’s, Honky’s, Jailbreaks, Lohi’s, Pasta Point a další.

Vodní sporty Maledivy

Další oblíbenou atrakcí Malediv je kite boarding, wakeboarding, jízda na fun tube, vodní lyžování, nebo projížďka na vodním skútru. Většina letovisek má k dispozici i vlastní středisko vodních sportů umožňující kompletní spektrum vodních aktivit a pestrý sortiment sportovního vybavení. Pokud upřednostňujete méně hlučnou zábavu, můžete se plavit na bezmotorovém katamaránu s plachtou, nebo pádlovat na nafukovacím kajaku.

Lodní výlety a rybaření Maledivy

Užít si můžete vyhlídkové lodní výlety mířící k blízkým ostrůvkům. Nezapomenutelným zážitkem jsou odpolední sunset cruise se šampaňským, kdy vás při úchvatné záři západu slunce mohou provázet i delfíni. V závislosti na vzdálenosti lokality, kde probíhá krmení delfínů, vám výlet zabere jednu až tři hodiny. Mimořádně můžete narazit i na velryby, které jsou převážně doménou volného moře a míst hodně vzdálených od atolů.

maledivy-sunset-cruise

Unikátním zážitkem jsou i rybářské výpravy, pořádané před rozbřeskem, za soumraku, ale i po setmění. Pravou autentickou atmosféru zažijete při rybaření s maledivskými společnostmi, jako jsou Asdu Sun Island, nebo Thulhagiri. Vlastního tuňáka, marlina, nebo žraloka na volném moři vám pomůže ulovit nejmodernější technika s naváděním radarů.

Lázeňské procedury Maledivy

Vyzkoušet můžete také lázeňské procedury buď v luxusním prostředí jednotlivých Spa clubů, které jsou součástí špičkových resortů, nebo v lázních jednotlivých letovisek. Nabídnou vám uvolnění a relaxaci při tradičních maledivských, nebo ajurvédských kúrách a masážích, akupunkturu a mnoho dalších příjemných služeb.

maledivy-spa

Vysokou úroveň lázeňských procedur oceníte díky zkušenému personálu původem z Filipín, Bali, Thajska, Indie a Srí Lanky. K vyhlášeným místům s wellness a Spa zaměřením se řadí resorty Lily Beach, Halaveli, W Retreat, Soneva Fushi Resort & Six Senses Spa, Moofushi Resort, nebo Kumarathi. Jedinečným zážitkem bude návštěva Huvafen Fushi, kde si kromě příjemné masáže užijete i společnost rybek, prohánějících se kolem prosklených stěn místnosti.

Pozemní sporty Maledivy

Většina resortů nabízí skvělé zázemí pro míčové a společenské hry. K dispozici jsou tenisové kurty, stoly pro stolní tenis a resorty Shangri-La’s Villingili a Kuredu nabízí fanouškům golfu dokonce devítijamkové a šestijamkové hřiště.