Dovolená Mauricius — to je pobyt v tropickém ráji na jednom z nejkrásnějších exotických ostrovů uprostřed Indického oceánu. Hlavními důvody proč navštívit právě tento ostrov je nespočet. K těm na první pohled patrným lákadlům patří samozřejmě celoroční slunečné počasí s příjemným klimatem, nádherná exotická vegetace s bujnou faunou i flórou a hlavně množství panenských pláží, kde bělostný písek silně kontrastuje se smaragdovým oceánem.

Ideální spojení přírodního bohatství a mnohaleté historie celé řady civilizací, náboženství a kultur, které se na ostrově mísí, ve vás zanechají nezapomenutelný a hluboký dojem.

mauricius-beach-palms

Mauricius lemuje pobřeží v celkové délce 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem. K nejpopulárnějším destinacím ostrova patří Flic en Flac, Grand Baie, Belle Mare, Blue Bay a další. Mauricius je tím pravým místem pro všechny, kterým je blízký vodní živel. Nabídne vám skvělé sportovní příležitosti pro mnoho vodních dobrodružství, včetně úchvatných možností šnorchlování a potápění.

mauricius-beach-umbrella

Kromě pohádkových písečných pláží, vodních radovánek a objevování pestrého světa pod vodní hladinou oceánu, se můžete vydat také k atraktivním turistickým cílům ostrova, jako jsou přírodní rezervace, botanické zahrady, nebo tropický prales národního parku Black River Gorges. Pokud jde o zajímavosti ostrova, přijdou si na své nejen milovníci historie ale třeba i hráči golfu, na které tady čekají nádherné golfové resorty s unikátní atmosférou.

Hlavním a největším městem ostrova Mauricius je Port Louis, finanční centrum s neustále rostoucími prosklenými mrakodrapy a kosmopolitním životem ovlivněným kulturami Indie, Afriky, Evropy, Číny a Středního východu. Mauricius je sice menším ostrovem, ale nezapomenutelných zážitků vám nabídne stovky.

mauricius-port-luis

Mauricius je bezpečná a stabilní demokratická země, kde vládne úctyhodná náboženská tolerance. Ostrov je domovem hinduistů, římských katolíků i muslimů a tak zde uvidíte stát téměř vedle sebe mešity, kostely i hinduistické chrámy.

Pokud vás láká dovolená na tomto exotickém ostrově, pak neváhejte a prohlédněte si cenově výhodné last minute zájezdy na Mauricius.