Kouzelné pláže

Jednou z nejvyhledávanějších oblastí ostrova pro nadpozemsky krásné pláže je Pointe d’Esny a Blue Bay u Mahébourgu. Tato lokalita patří mezi populární místa a okouzlí vás pohádkovým prostředím průzračného moře a bíle zářících písečných pláží. Pokud máte zájem navštívit přírodní rezervaci na ostrově Ile aux Aigrettes, pyšnící se unikátními zástupci fauny a flóry, bude Pointe d’Esny výchozím bodem pro váš výlet.

mauricius-young-couple

Přírodní rezervace Ile aux Aigrettes

Posledním místem na Mauriciu, kde můžete spatřit ostrov s původní nezkrocenou přírodou, tak jak byla před 500 lety objevena prvními osadníky, je přírodní rezervace Ile aux Aigrettes. Najdete ji na ostrově vzdáleném zhruba 800 m od pobřeží. Návštěva je možná pouze organizovanou výpravou řízenou průvodcem. Ve volné přírodě tady uvidíte oduševnělé velikány želv aldabra a želvy obrovské, ohrožené holuby růžové, divoké orchideje a unikátní až 400 let staré ebenové stromy.

Přírodní rezervaci můžete navštívit během celodenního výletu, při kterém poznáte i město Mahebourg a pláž Blue Bay. Kromě nádherné ostrovní scenerie si také cestou vychutnáte pestrobarevný podmořský svět, jehož pohled Vám nabídne prosklený trup lodi. Součástí výletu je i výborný oběd ve stylové restauraci Tapas Beach.

Národní park Black River Gorges

Túry po zvlněných kopcích zalesněných hor Národního parku Black River Gorges, který ukrývá více než 300 druhů kvetoucích rostlin, devět druhů ptáků a neuvěřitelný počet převyšující 4.000 obřích netopýrů kaloňů.

Tři neohroženější ptačí druhy ostrova, poštolka mauricijská, papoušek alexandr mauricijský a holub růžový, můžete vidět právě zde. Na okraji roklin Black River Gorges se nachází soustava Tamarinských vodopádů, které mohou lovci adrenalinových zážitků zdolávat i na kánoích.

mauricius-black-river-gorge

Park můžete prozkoumat některou ze značených tras, kdy k nejoblíbenějším patří náročná 10 km dlouhá trasa Macchabée, mírnější 8 km okruh Macchabée, nebo náročná 8 km trasa Parakeet. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě parku je září až leden, kdy všechno kvete.

Plavání s delfíny

Zátoka Tamarin Beach byla dříve proslavenou surfařskou oblastí, dnes se ale stala jedním z nejlepších míst pro nevšední zážitek – pozorování a plavání s delfíny. Každé ráno tudy proplouvají hejna skákavých a dlouholebých delfínů, k nimž vás zavezou motorové čluny. Plavání s těmito mořskými savci nabízí úžasné terapeutické a vzdělávací zážitky v jejich teritoriu na volném moři.

Před plaváním absolvujete instruktáž a bezpečnostní pokyny a postupy k plavání, vybavení pro šnorchlování je k dispozici zdarma. Populární plavání s těmito inteligentními tvory si užijete po dobu nezapomenutelných 2,5 hodin.

Horská vesnička Chamarel

Ostrovní zajímavostí je poklidná horská vesnička Chamarel, ukrytá v kopcích na západě ostrova, kterou můžete navštívit cestou z Národního parku Black River Gorges. Nabídne vám venkovskou atmosféru s proslulou gastronomickou scénou tables d’hôtes, pestrobarevné variace písku a nedalekou rezervaci s výběhem želv.

Vodopád Chamarel svým mohutným proudem padá do hlubin z výšky 95 m. Parc Aventure Chamarel nabízí turistům vzrušující zážitky lanového parku, visutých mostů a lanových skluzavek, ale místo je potřeba rezervovat s předstihem.

mauricius-chamarel

Kreolské sídlo Eureka

Bohatou koloniální historii Mauricia vám dokonale přiblíží kreolské sídlo Eureka z třicátých let 19. století. Sídlo tvoří hlavní budova se zachovalou sbírkou dobového nábytku, starobylé mapy, unikátní 150 let stará sprcha a další hodnotné vybavení. Udržovaný park a kamenné domky jsou součástí nádvoří, na které navazuje stezka k nádhernému vodopádu Ravin.

Výlety na katamaránech

Celodenní výlety na katamaránech nebo lodích s proskleným trupem jsou oblíbenou aktivitou na Mauriciu. Mnohé výlety azurovou lagunou zastavují u mělkých korálových útesů a ostrůvků a zahrnují oběd formou grilování a šnorchlování.

mauricius-catamaran

Romantickým zážitkem bude plavba při západu slunce. Většina plaveb začíná v Grand Baie, který je velkým centrem plavebních aktivit. K nejoblíbenějším lodním výletům patří:

  • Malé ostrůvky Ilot Gabriel a Ile Plate na severu, nabízejí klidné pláže a nedotčené útesy
  • Okouzlující ostrov Ile aux Cerf na který se vyplouvá z Mahébourgu. Tato plavba neopouští klidné vody laguny, a proto ji zvládnou i ti, kteří mají sklony k mořské nemoci.
  • Ile aux Bénitiers na západní straně ostrova korunuje příjemnou plavbu možností pozorování delfínů.

Seznam možných výletů na katamaránech:
www.mauritiuscatamaran.com
Výletní plavby:
www.croisieres-australes.mu
www.islamauritia.com

Pamplemousses botanická zahrada

Botanická zahrada Pamplemousses je jednou z hlavních atrakcí ostrova nabízející klidnou oázu plnou cizokrajných i místních rostlin, kterých je tady více než 650 druhů. Vzhledem k absenci map a přehledného značení, poznáte zahradní poklady nejlépe s najatým průvodcem, který čeká hned za branou zahrady. V expozici převládají palmy různých tvarů a forem, kdy například palmy královské a talipoty rozkvetou jen jednou za čtyřicet let a pak umírají.

mauricius-pamplemousse

Vidět tady můžete i další zvláštní stromy jako například genipy americké a barringtonie asijské. Dominantou zahrady je jezírko plné obřích leknínů viktorie královské. Zahradní život zpestřuje i hojná fauna v zastoupení ptactva, vysoké zvěře a želv obrovských, poblíž severního východu parku.

Otevírací doba: denně 8:30 – 17:00 hod

Muzeum Beau Plan

U botanické zahrady můžete také navštívit jedno z nejlepších muzeí na Mauriciu, továrnu na cukr Beau Plan. Vyprávění příběhu o cukru provází i barvité dějiny Mauricia, otroctví a obchod s rumem. Videa a interaktivní expozice můžete zakončit ochutnávkou 15-ti druhů nerafinovaného cukru a rumu. Prohlídka vám zabere přibližně 1,5 hodiny, navštívit můžete také The Village Boutik a restauraci Le Fangourin s výborným občerstvením.

Otevírací doba: denně 9:00 – 17:00 hod
www.aventuredusucre.com

Zámek Labourdonnais

Zámek Labourdonnais může být příjemnou zastávkou spojenou s výletem do botanické zahrady Pamplemousses. Jedná se o jednu z nejpůvabnějších staveb koloniální architektury ostrova. Budova zámku z teakového dřeva byla dostavěna v roce 1859 a je plná viktoriánského nábytku. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a zabere vám 45 minut. Zakončit ji můžete příjemným obědem v zámecké restauraci se skvělým menu a procházkou po bujné zahradě.

Vanilla Crocodile & Tortoise Park

Vzrušující zoologickou rezervaci najdete v jižní části ostrova, zhruba 2 km jižně od Riviere des Anguilles. Tropická příroda s hojností palem, banánovníků a bambusů je domovem obřích želv, kterých byste napočítali více než tisíc, krokodýlů nilských, čítající 2000 jedinců, leguánů, chameleonů a dalších mauricijských savců a plazů. Můžete zde také navštívit expozici pestrobarevného hmyzu a vzácných motýlů.

mauricius-turtles

Nevšedním zážitkem pro děti bude jízda na želvím krunýři, nebo fotografie s mládětem krokodýla. Restaurace Hungry Crocodile v areálu parku nabízí místní lahůdky ale i speciality mezinárodní kuchyně. Tradičně jsou v jídelníčku zastoupeny pokrmy z krokodýlího masa. Pokud malým návštěvníkům zůstane ještě nějaká energie, mohou se vydovádět na dětském hřišti Jungle Adventure.

Otevírací doba parku: denně 8:30 – 17:00 hod
http://www.lavanille-reserve.com/index.php/en/

Mauricijské akvárium

Mezi letovisky Trou aux Biches a Pointe aux Piments budete mít jedinečnou příležitost poznat faunu a flóru Indického oceánu. V pěti budovách je v akváriích přibližně 200 druhů ryb, mořských živočichů, korálů a mořských hub. K dispozici je také speciální dotekový bazén „touch pool“ nejen pro děti, kde si můžete na některé z ryb sáhnout.

Otevírací doba: pondělí – sobota 9:30 – 17:00 hod, neděle 10:00 – 16:00 hod
http://www.mauritiusaquarium.com/homepage.html

Casela Park

Rezervace parku se rozkládá na 14 ha mezi Flic en Flac a Tamarinem a pyšní se velkým množstvím divoké zvěře, exotických rostlin a netušenými možnostmi zábavy na úpatí hory Rempart. Každou hodinu vyjíždí autobusy na Safari tour, kdy otevřenou střechou můžete krmit antilopy, pštrosy, zebry a jiná zvířata.

Rezervaci můžete také poznávat pohodlnou projížďkou na Segwayi, nebo čtyřkolkách. Návštěva parku zahrnuje také ptačí rezervaci, která čítá na 1.500 druhů cizokrajných ptáků a Petting Farm, která nadchne děti.

mauricius-casela-park

Občerstvení zajišťuje bar a vynikající restaurace Le Mirador, nabízející nádhernou vyhlídku na západní pobřeží. Suvenýry si můžete koupit ve speciálním obchůdku, dětem se bude určitě líbit dětské hřiště s různými zábavními prvky.

Milovníci dobrodružství, turistiky a lezectví zažijí adrenalin na ferratových trasách, vyzkoušet můžete i canyoning a přejezd zip line nad 150 m dlouhou propastí. Svou odvahu otestujete při setkání s kočkovitými šelmami ve volném výběhu, odměnou budou nezapomenutelné fotografie třeba se lvy.

Otevírací doba: denně 9:00 – 17:00 hod
http://www.caselapark.com/

Le Souffleur

Geologická zvláštnost Le Souffleur je tip na trošku dobrodružný výlet nejlépe terénním vozem, ale určitě stojí za to. Najdete ji mezi Souillacem a Blue Bay. Jde o zformovanou jeskyni na úbočí útesu, která za bouřlivého moře chrlí neuvěřitelné gejzíry vody až do 20 m výšky. Pokud v době vaší návštěvy nebudou zrovna velké vlny, můžete prozkoumat alespoň skalní most, který vznikl propadem stropu vedlejší přírodní jeskyně.

Výlet ponorkou

V případě, že zrovna neholdujete potápění, bude pro Vás úžasným zážitkem výlet ponorkou, který můžete absolvovat v rámci 10 -ti členné skupiny. Ponorka vyplouvá z Grand Baie, přibližně 2 km od centra letoviska. Plavba podél útesu trvá 2 hodiny a křišťálově čisté vody Indického oceánu vám přinesou zážitky z objevování bohatého podmořského života. Uvidíte také vrak známého křižníku Star Hope, nebo kotvu ze 17. století.

Ponorka je k dispozici denně od 8:30 – 16:30 hod