Pulzujícím centrem severního pobřeží Mauricia je živé letovisko Grand Baie, které bylo v 17. století nazýváno Holanďany „Zátokou bez konce“. Tato původně malá rybářská vesnička s nádherným zálivem se postupně stala hlavním turistickým a kosmopolitním střediskem, které nabízí návštěvníkům bohaté možnosti rekreace, zábavy, nakupování i nočního života.

mauricius-grand-baie

Hlavním magnetem pro turisty jsou nádherné písečné pláže lemované palmami a široká nabídka vodních sportů. Oblíbenou pláží je La Cuvette směrem na Pereybere, a dále na sever pláže Pointe aux Piments, Trou aux Biches a Mont Choisy. Grand Baie nabízí dobré podmínky pro windsurfing, vodní lyžování, potápění, nebo projížďky na vodních skútrech či katamaránech, které jsou nejoblíbenější zábavou.

Vydat se můžete na výletní plavbu velkolepou plachetnicí, nebo vyzkoušet výlet poloponorkou ke korálovým útesům. Jedinečný zážitek nepotápěčům poskytuje Captain Nemos Undersea Walk, kdy se můžete po dobu 25 minut procházet po mořském dně se speciální helmou. K adrenalinovým zážitkům patří například seskok padákem společnosti Skydive Austral, který vám umožní pohledy na ostrov z výšky 3.000 m.

Romantické procházky po pobřeží vám nabídnou atmosféru přístavního města s množstvím rybářských lodí, ale i jachtařský přístav s luxusními kousky. Příznivci historie si mohou po vyzutí obuvi, prohlédnout pestrobarevné hinduistické chrámy Surya Oudaya Sangam a Shiv Kalyan Vath Mandir.

Centrum letoviska Grand Baie tvoří množství kaváren, restaurací, barů a ochodů. Mauricijskou kuchyni můžete ochutnat ve vyhlášených restauracích Domaine a Coolen – Chez Ram, kde vás také pohostí rybími specialitami. Italskou kuchyni nabízí Luigi’s, indické speciality v čele s kari, tikkou a tandoori najdete v Happy Rajah.

mauricius-nightlife

Noční život ve městě si užijete na tanečním parketu v klubech Les Enfants Terribles, nebo Kamikaze, podvečerní koktejl nebo drink s přáteli si vychunáte v plážovém baru Beach House s nepřekonatelnou polohou u šplouchajících vln, v Banana Baru, nebo B52. Přímořské letovisko je vyhlášeno výrobou textilních oděvů značky Ralph Lauren, Del Sol a řadou duty free prodejen. Nákupní centru Sunset Boulevard nabízí velkou koncentraci butiků s elegantním oblečením.

Vyberte si z nabídky zájezdů do této destinace:
Sleva 1%

La Ravenala Attitude

Grand Baie, Mauricius
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 25.6.-6.7.2021
Strava: Polopenze
47 115 Kč

Hotel na mapě

Sleva 19%

Royal Palm Beachcomber Luxury

Grand Baie, Mauricius
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 6.7.-15.7.2021
Strava: Snídaně
67 930 Kč

Hotel na mapě

Sleva 5%

Le Mauricia

Grand Baie, Mauricius
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 18.8.-29.8.2021
Strava: All Inclusive
68 507 Kč

Hotel na mapě

Coin De Mire Attitude

Grand Baie, Mauricius
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 7.9.-19.9.2021
Strava: Polopenze
38 790 Kč

Hotel na mapě

Sleva 1%

Maritim Resort & Spa Mauritius

Grand Baie, Mauricius
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 1.10.-13.10.2021
Strava: Polopenze
87 420 Kč

Hotel na mapě