Nejvhodnější doba

Typické tropické podnebí Mauricia nabízí celoroční horké počasí. V letních měsících, které trvají od prosince do dubna, se teploty pohybují od 25°C do 33°C. V zimě, která tady panuje od května do listopadu, teploty klesají na 18°C až 24°C. Hlavní sezóna probíhá od října do dubna, pokles cen zaznamenáte od května do září.

Jazyky

Většina obyvatelstva sice hovoří kreolsky, ale úředním jazykem je angličtina. Používaným jazykem je také francouzština a v některých oblastech můžete slyšet také Italštinu a Němčinu.

Čas                

Na ostrově Mauricius platí letní čas plus dvě hodiny, zimní čas o tři hodiny více.

Měna, kurzy, bankomaty

Měnovou jednotkou na ostrově je mauritijská rupije, která je dělená na 100 centů. Peníze můžete bez problémů směnit na letišti, nebo v hotelech. Na ostrově jsou běžně dostupné bankomaty, akceptovány jsou kreditní karty Visa, Master Card, American Express a Diners.

Víza                                                           

Občané Evropské unie vízum nepotřebují, cestovat můžete pouze s platným pasem. Pobyt je možný nejdéle na 3 měsíce. Při vstupu můžete být požádáni o předložení zpáteční letenky a prokázání zarezervovaného ubytování a dostatku finančních prostředků na pobyt.

Internet, mobilní telefon

Ve většině letovisek je k dispozici internetová kavárna, ale nečekejte bleskový internet, na jaký jste zvyklí u nás. Wi-fi připojení je běžným standardem společných prostor hotelů a penzionů, v některých případech je i na pokojích. Na ostrově můžete také zakoupit v prodejnách Emtelu USB modemy pro připojení počítače.

Pokrytí Mauricia je vynikající a mobilní telefony nabízejí možnost levné komunikace. Neblokovaný GSM přístroj můžete vybavit místní SIM kartou Orange nebo Emtel a volání budete mít mnohem levnější. V každém novinovém stánku můžete zakoupit Starter pack s předplacenou kartou na volání a SMS a vysokorychlostním mobilním Internetem (3G/HSDPA/HSPA+ a 4G).

Elektřina

Běžně se používají jak evropské, tak britské zásuvky 220V/50Hz.

Pravidla silničního provozu

Na cestách se jezdí vlevo a nejvyšší povolená rychlost je v obci 50 km/h, mimo obec 80 km/h. Většina místních motoristů tyto předpisy nedodržuje a tak je na ostrově poměrně vysoká nehodovost. Ostrov můžete poznávat prostřednictvím pronajatého automobilu, autobusových linek, nebo taxíku, který vás vyjde levněji, než auto z půjčovny.