Překrásný ostrov Mauricius nenabízí jen pohádkové pláže lemované kokosovými palmami a exotickou krajinu s množstvím luxusních hotelů a residencí. Je také rájem na zemi pro všechny sportovně zaměřené návštěvníky, kterým nabízí pestrý výběr sportů a aktivit.

Surfing, kitesurfing, windsurfing

Oblíbenou sportovní aktivitou u pobřeží Mauricia je pro své skvělé podmínky surfing, windsurfing a kitesurfing. Větrné počasí vládne na Mauriciu až 80% všech dní a přichází ze všech světových stran v různé intenzitě. Dříve byla vyhlášenou oblastí se skvělým zázemím písečná zátoka Tamarin, dnes se hlavní proudy změnily a vládu převzalo pobřeží kolem Le Morne, které je hlavním centrem surfingu. Lokalita Le Morne tak nabízí perfektní zábavu všem úrovním kitesurfařů, od začátečníků až po světové jedničky.

mauricius-surfing

Vhodným místem pro začátečníky je Kite Lagoon na západ od Le Morne, kde je k dispozici celá řada škol. Jižní strana letoviska nabízí atraktivní vlny v One Eye, které lákají především zkušené surfaře. Mírně pokročilí sportovci zdolávají vlny na Middle Reef, kde je ovšem potřeba dávat pozor na mělké útesy. Úžasnou lokalitou s menšími vlnami je také Black River, nebo místa na jihovýchodě ostrova u Pointe d’Esny a Mahébourgu, kde si užijete vlny v zimních měsících při změně větru.

Parasailing

Úchvatným zážitkem je parasailing provozovaný za korálovým útesem zhruba 500 m od pobřeží. Vzlétnete přímo z paluby člunu a užíváte si pohled na ostrov a hemžení pod vámi z ptačí perspektivy.

Šnorchlování

Oblíbenou aktivitou je na ostrově i šnorchlování. Díky korálovému útesu, který poskytuje přirozenou ochranu různým formám podmořského života, jde o mimořádný zážitek. Jedna z nejlepších oblastí pro šnorchlování na ostrově Mauricius je Blue Bay, která má status chráněného podmořského parku.

mauricius-snorkeling

Unikátní zážitek pro nepotápěče

Pokud zrovna nepatříte k vyznavačům neoprénů a kyslíkových bomb na zádech, nemusíte se nechat připravit o zážitek z podmořského světa. Procházku po mořském dně mezi rybami můžete absolvovat se speciální helmou, která je spojena s kompresorem nad hladinou. Tuto 25 minutovou atrakci si můžete užít například v letovisku Grand Baie u Captain Nemos Undersea Walk.

Laser Sails, kajaky, čluny

Velmi oblíbené jsou vyjížďky podél pobřeží na Laser Sails, což jsou menší plachetničky pro dvě osoby. Vyžadují trochu zručnosti, ovládají se kormidlem a nastavením plachet. Jednodušší dopravou jsou všudypřítomné kajaky, které nejsou náročné na ovládání. Vybrat si můžete jednomístný, nebo dvoumístný kajak. Kouzlo okolní přírody, krásu lagun a světlých písečných pláží tak můžete poznávat ve své režii.

mauricius-sailing-boats

Bezpečnost na kajaku je jištěna plovací vestou, kterou obdržíte v rámci krátké instruktáže před samotnou plavbou. Na poznávací vyjížďku si můžete zapůjčit i člun se skleněným dnem, který vám díky křišťálově průzračnému moři umožní skvělou viditelnost do hloubky několika metrů.

Vodní lyžování  

Všechna pobřežní letoviska ostrova nabízejí možnost vodního lyžování, které mohou vyzkoušet nejen zkušení sportovci, ale i začátečníci a děti. Pro děti jsou k dispozici speciální malé surfy, na kterých děti klečí. Začátečníci lyžují na dvou vodních lyžích a drží se pevné tyče spojené s lodí. Náročnější variantou na udržení stability je jednolyže a lano.

Hlubokomořský rybolov

Ideálním obdobím pro hlubokomořský rybolov je od října do dubna a jedná se o adrenalinově laděný sport. Mauricius je rájem velkých mořských predátorů, jako jsou mečouni, tuňáci, makrely a žraloci, kdy souboj s největšími kousky trvá až 4 hodiny. Nejlepší místa jsou 5 až 15 km od pobřeží mezi Le Morne a Flic en Flac. Každoročně v únoru se na Mauriciu konají rybářské soutěže Marlin World Cup.

mauricius-fishing

Vrcholem sportovního rybolovu je úlovek Blue Marlina, který dorůstá až 450 kg. Vody Indického oceánu západně od ostrova Mauricius patří k těm nejlepším světovým lokalitám pro sportovní rybolov. Pokud oceán nechcete připravovat o výjimečná vodní stvoření, můžete si vzrušení a dobrodružství užít i cestou chytit a pustit.

Výlet v podmořském skútru

Nezapomenutelným zážitkem bude výlet v Scooter Cruiseru, který je kompromisem skútru a miniaturní ponorky. Bezpečné podvodní vozidlo s vlastním pohonem zvládne ponor do hloubky 10 metrů a nevyžadují se žádné náročné potápěčské kurzy. Tento výlet je příjemným dobrodružstvím, jak poznat podmořský život bez šnorchlu, kyslíkové bomby a neoprenu.

Tandemové seskoky v Mauritius Paradise Island

Zažijte nejúžasnější vyhlídkový let nad ostrovem korunovaný adrenalinovým tandemovým seskokem v doprovodu zkušeného instruktora. Vzlétá se z plantáží s cukrovou třtinou v Mon Loisir.

mauricius-parachute

Nádherný ostrov tak spatříte z ptačí perspektivy včetně horských scenérií, vnitrozemí i nádherného pobřeží. Seskok absolvujete z výšky 10.000 stop, kdy letíte přibližně 1 minutu volným pádem v rychlosti 200 km/hod a po otevření padáku si užíváte pohodové plachtění nad úžasnou krajinou. Celé dobrodružství trvá 1 hodinu a můžete si z něj pořídit i vzpomínkové DVD.