Dovolená na Réunionu přitahuje všechny milovníky přírody, které nadchne obdivuhodně rozmanitou krajinou s dominantní sopkou Piton de la Fournaise a celoročně příjemným klimatem. Poměrně malý ostrov ční z blankytně modrého oceánu jako štít pokrytý zelenou vegetací a připomíná tak zmenšeninu Havaje.

reunion-island

Úchvatná horská krajina s bujnými lesy, křišťálovými vodopády a klikatými stezkami vedoucími k nádherným výhledům je rájem pro všechny vyznavače turistiky a aktivní dovolené.

Ostrov Réunion nabízí sportovcům skvělé podmínky pro canyoning, jízdu na raftech, vzrušující downhill na horských kolech, horolezectví nebo paragliding. Na pohádkovém pobřeží s řadou nádherných písečných pláží si užijete nejen koupání, relaxaci a klid, ale také třeba pozorování velryb, nebo surfing a zajímavé potápění.

reunion-grande-anse-sunset

Ostrovní kolorit tvoří etnická pestrost obyvatelstva skládající se z afrických a evropských potomků a přistěhovalců z Asie. Réunion upoutá návštěvníky i pestrým multikulturním dědictvím.

Ostrov Réunion je pod správou Francie a tak si v jeho hlavním městě St. Denis, budete připadat jako na francouzském venkově, který navíc zdobí palmy a bujná pralesní vegetace. Všude je plno obchůdků, restaurací a gurmánských pokušení v podobě pekáren nabízejících voňavé croissanty a lahodné dezerty. Vanilka, která je i vývozním artiklem ostrova, je silně zakořeněná i v místní kuchyni.

Hlavní město ostrova nemá pláž, zato však nabízí příznivcům historie řadu zachovalých koloniálních budov a hojnost sakrálních staveb připomínajících kreolskou minulost. K těm významnějším patří například stavba Anciens Magasins Aubinais, kreolský dům Maison Kichenin, nebo nejelegantnější budova města- vila Conseil Général de la Réunion – Direction de la Culture.

Nejnápadnější budovou města s vysokým minaretem je mešita Mosquée Noor E Islam, naopak skromně působí budhistický chrám Pagode Guan Di, nebo hinduistický Tamilský chrám. Zajímavá bude návštěva Historického přírodního muzea, kde uvidíte vycpané exponáty lemurů, sbírku ptáků a hmyzu.

reunion-grande-anse

Ubytování na ostrově Réunion nabízí více než dvacet přímořských letovisek, ve kterých najdete skvělé služby, příjemné pláže a restaurace s gastronomickými lahůdkami. Vyhledávanými turistickými středisky jsou St. Gilles les Bains s rušnou atmosférou, L’Hermitage les Bains s množstvím zábavních možností nebo poněkud klidnější a neformálnější La Saline les Bains.

Turisty oblíbené je také menší letovisko Boucan Canot, přezdívané jako réunionské St. Tropez s pláží Plage de Petit Boucan, která je považovaná za jednu z nejhezčích pláží celého ostrova. Vyznavači surfování a divokého moře ocení skvělé podmínky v St. Leu na místě známém jako La Gauche de St-Leu. Celý ostrov Réunion nabízí mnoho atraktivních cílů v zeleném vnitrozemí, nebo třeba zajímavé lodní výlety se společností delfínů či velryb.

reunion-rocks

Jedinečné přírodní bohatství s fenomenální krajinou o rozloze více než 40% plochy ostrova bylo pod názvem Pitons, Cirques a Remparts v roce 2010 vyhlášeno místem světového přírodního dědictví UNESCO. Podobným vyznamenáním se na světě mohou pyšnit jen Galapágy, Grand Canyon National Park a Velký bariérový útes.

Pokud chcete svou dovolenou strávit v dokonalém a harmonickém prostředí, kterému vládne především příroda, budete v Réunionu na tom správném místě. V případě, že si vyberete z nabídky last minute zájezdů na Réunion, můžete si užít tuto exotickou destinaci i se zajímavou slevou.