Lodní výlety s pozorováním delfínů a velryb

Velmi oblíbené jsou Safaris dauphin a vyjížďky za pozorováním velryb u západního pobřeží ostrova Réunion. Užijete si je především v období od června do října. Různí provozovatelé nabízejí půldenní, nebo celodenní plavby na katamaránech, které jsou ideálním způsobem jak poznat nádherné pobřeží s mimořádnými zážitky ve společnosti inteligentních delfínů a velkých kytovců. Romantické plavby při západu slunce s chutným drinkem na palubě jsou lákavou nabídkou, jak si zpestřit dovolenou.

Výlety na lodi si můžete objednat třeba na těchto stránkách:
www.grandbleu.re nebo www.ladylafee.com

reunion-boat-trips

Sopka Piton de la Fournaise

Jedná se o jednu z nejlépe přístupných aktivních sopek světa, která vybuchuje s velkou pravidelností a vylévá lávu na svá východní a jižní úbočí. Postupnou proměnu travnatých luk a lesů až po měsíční krajinu můžete pozorovat při úchvatném pěším výstupu, který vás dovede až na samý okraj kráteru.

Cestu si můžete ulehčit v koňském sedle, nebo si vychutnat pohled z ptačí perspektivy, kterou nabízí lety helikoptérou nebo ultralehkým letadlem. Na okraji vnějšího kráteru je umístěna webová kamera, která turistům umožňuje ověřit počasí. Najdete ji na této adrese:
http://www.fournaise.info/index_en.php

Canyoning a horolezectví v Cirque de Cilaos

Nádherná krajina oblasti Cilaos je mekkou canyoningu nabízející nekonečné množství adrenalinových zážitků uprostřed ohromující přírody v srdci ostrova. Uchvátí vás třemi vyhlášenými kaňony, Canyons de Gobert, Fleurs Jaunes a Bras Rouge s rozmanitostí vodopádů, přírodních jezírek a řadou možností ke slaňování.

reunion-cliffhanger

Divoká oblast Fleurs Jaunes je také oblíbeným místem horolezců, kterým nabízí dostatek strmých útesů a skal s různou mírou náročnosti. Najdete tady i speciálně vybavené tréninkové stěny.

Více informací o těchto aktivitách včetně objednání najdete na tomto webu:
http://www.canyonreunion.com

Vyhlídka Le Maido a vzrušující down hill sjezdy

Jedním z nejúžasnějších vyhlídkových vrcholů ostrova Réunion je Le Maido ležící vysoko nad St. Gilles les Bains a St. Paul. Vrchol hory sahá do výšky 2.205 m a nabízí naprosto úchvatné pohledy na korálovou lagunu, pobřeží a Cirque dole pod vámi.

reunion-bike-downhill

Tato oblast nabízí také 35 km cyklistických stezek, které se klikatí tamarindovými a kryptomeridovými lesy. Pokud zrovna neholdujete náročnému stoupání a usilovnému šlapání do pedálů, můžete se nechat na vrchol hory i s kolem vyvézt minibusem. Sjezd Classique du Maido, který vede z vrcholu až na pobřeží, patří k nejpopulárnějším.

Organizované sjezdy včetně zapůjčení výbavy je možné objednat na tomto webu:
www.descente-vtt.com

Sucrerie de Bois-Rouge

Na pobřeží přibližně 3 km severně od St. André stojí curkovar Sucrerie de Bois-Rouge, kde se dozvíte všechno o sklizni a zpracování cukrové třtiny. Dvouhodinový okruh zahrnuje i sousední destilerii, která z vedlejších produktů jako je melasa a třtinová šťáva vyrábí rum. V obchodě Tafia et Galabé můžete ochutnat a zakoupit produkty z cukrové třtiny.

Vanille Bourbon

Od roku 1841 se na ostrově úspěšně daří pěstovat vanilku. Většina její produkce se stala vývozním artiklem Réunionu a je považována za nejlepší na světě. Jednou z vanilkových plantáží je rodinný podnik Plantation de Vanille Roulof, kde se můžete dozvědět více o tajemství pěstování a ručního opylování bez včel.

reunion-vanilla-trees

Vanilkové lusky v bio kvalitě zde můžete za rozumnou cenu i zakoupit. Vanilka má své hluboké kořeny i v místní kuchyni a přidává se nejen do sladkých pochoutek, ale také do slaných pokrmů. Určitě ochutnejte vynikající místní vanilkový rum arrangé, který je připravovaný z rumu, cukru a čerstvých vanilkových lusků.

Na webu plantáže Vanille Roulof najdete více informací včetně návštěvních hodin: www.lavanilledelareunion.com

Tamilské slavnosti v St. André

Centrem tamilské kultury je St. André zaplavené ženami v pestrobarevných sárí, jídelnami servírujícími kari a tamilskou populací. Indickou atmosféru podtrhuje množství chrámů a historických budov. Tamilská komunita organizuje v určitých obdobích roku barvité slavnosti s opojnou atmosférou. V lednu je to například slavnost s hlavním programem v podobě chůze po rozžhavených uhlících, nebo Cavadee festival pořádaný v únoru. V říjnu se můžete účastnit slavnosti světla Divali, kdy centrem prochází mnoho tanečníků a alegorických vozů.