Ostrov Réunion je sice proslavený především příležitostmi k pěším túrám, ale nabízí také široký výběr potápěčských lokalit. Můžete vyzkoušet mělké ponory v lagunách pro začátečníky, nebo některé z možností pro zkušenější potápěče v hloubkách 25 – 40 m. Potápění je možné celoročně, ale ideální podmínky nabízejí měsíce od října do dubna, kdy je teplota vody kolem 28°C.

reunion-diving-turtle

Potápěčské základny jsou soustředěny především kolem St. Gilles les Bains, St. Leu a St Pierre. Nabídnou vám vysokou úroveň služeb s profesionálními instruktory. Ve Francii je k potápění nutné lékařské potvrzení o zdravotním stavu, které si buď opatříte doma, nebo jej získáte od lékaře na Réunionu.

St. Gilles les Bains

Jde převážně o nenáročné a zajímavé ponory na útesech, které pozvolna klesají v sérii říms do hloubky 25 m k písečnému dnu. Nádherná podmořská krajina se spoustou korálových tvorů.

  • Tour de Boucan – jedná se o nádherné místo, které si užijí potápěči všech úrovní. Dominantou je velký balvan, který slouží jako úkryt mnoha podmořským tvorům.
  • Le Pain de Sucre – tento ponor je vhodný především pro začátečníky. V členitém podmořském terénu uvidíte množství korálových tvorů, jako jsou ploskozubci, langusty, sapíni, ostenci a rohovitky.
  • La Barge – v hloubce méně než 22 m u St. Paul mohou prozkoumávat potopený vrak i začátečníci.
  • La Passe de L´Hermitage – dobrodružný ponor v členitém terénu velkých balvanů a malých kaňonů s velkým množstvím mořských tvorů.
  • Hai Siang a Navarra – tyto lokality jsou určeny pouze zkušeným potápěčům, kteří zvládnou ponor k vrakům do hloubky 55 m.

St. Leu

Potápění ke krásným korálovým útesům podél skalních stěn, které padají do hloubky několika desítek metrů, s množstvím malých, ale i pelagických ryb.

  • Tombant de la Pointe au Sel – tato lokalita je považována za jedno z nejlepších potápěčských míst ostrova. Obdivovat můžete nejen ohromné množství druhů menších ryb soustřeďujících se kolem skalního srázu, ale i velké pelagické ryby otevřeného oceánu, jako jsou barakudy, kranasy, tuňáci a kladivouni.
  • Le Jardin des Kiosques – bezpečné potápění i pro začátečníky v hloubkách od 3 do 18 m, s množstvím skalních štěrbin a malých kaňonů, které jsou domovem korálových tvorů.
  • Antonio Lorenzo – u Pointe des Chateaux leží v hloubce zhruba 35 m na písčitém dně vrak zachovalé lodi.

St. Pierre

Oblast nabízí celou řadu nedotčených míst a rozmanitý tvar mořského dna s řadou skalních hřebenů a srázů.

  • Les Ancres a Le Tombant aux Ancres – v této lokalitě uvidíte útes plný zdravých korálů.
  • La Dérivante – hojnost ryb slibuje driftový ponor podél skalního útesu u Grand Bois.