Nejvhodnější doba

Hlavní turistická sezóna startuje v období francouzských školních prázdnin od července do září a pokračuje od října do konce roku. V průběhu února a března panuje na ostrově klid, vzhledem k očekávaným cyklonům.

Horké deštivé léto panuje od prosince do dubna, chladnější a sušší zima, která je vhodná pro turistiku, přichází od dubna do listopadu. Průměrné pobřežní teploty se v létě pohybují kolem 27°C, v zimě klesají na 22°C.

Jazyky

Lidé mluvící anglicky jsou na Réunionu spíš raritou, bez znalosti francouzštiny je komunikace poměrně obtížná. Obyvatelé ostrova mluví kreolsky.

Čas

Na ostrově Mauricius platí GMT čas plus pět hodin a nepoužívá posuny pro letní a zimní období.

Měna, kurzy, bankomaty

Stejně jako ve Francii se i na ostrově Réunionu platí eurem. Bankomaty najdete u většiny bank a pošt. Platební karty jsou nejčastější formou plateb v restauracích, hotelech, benzinových pumpách a obchodech. Nejpoužívanější platební karty jsou Visa a Master Card.

Víza

Občané Evropské unie vízum nepotřebují, cestovat můžete pouze s platným pasem. Pobyt je možný nejdéle na 3 měsíce. Při vstupu můžete být požádáni o předložení zpáteční letenky a prokázání zarezervovaného ubytování a dostatku finančních prostředků na pobyt.

Internet, mobilní telefon

Hotely střední a vyšší kategorie nabízejí wi-fi připojení většinou zdarma. Ve větších městech a plážových resortech můžete využít za poplatek internetové kavárny.

Neblokovaný GSM přístroj můžete vybavit místní SIM kartou Orange nebo SFR a volání budete mít mnohem levnější. V každém novinovém stánku můžete zakoupit dobíjecí karty.

Elektřina

Zásuvky mají dva kulaté kolíky, 220 V, 50 Hz.

Pravidla silničního provozu

Stejně jako ve Francii se na ostrově řídí vpravo. Silniční síť je dobře značená, v okolí větších měst jsou časté zácpy. Mezi případná nebezpečí patří opilí řidiči, překročení rychlosti, nebo velmi strmé a klikaté silnice. Omezení rychlosti se pohybuje od 50 km/h v obcích po 110 km/h na silnicích dálničního typu. Přípustná hladina alkoholu v krvi je 0,5g/l.