Přímořské letovisko St. Gilles les Bains v nejzápadnější části Réunionu představuje nejnavštěvovanější turistické středisko celého ostrova. Úchvatné pobřeží obklopuje nádherná tyrkysová laguna s hradbou korálového útesu a plážemi s bílým pískem. Rušnou atmosféru zajišťuje množství restaurací, hotelů, barů a nočních klubů v centru St. Gilles.

reunion-stgilles-boucan-canot

Oblíbenou pláží přímo v centru města je Plage des Roches Noires, která nabízí pozvolný vstup do moře a zázemí mnoha restaurací. Klidnějším místem pro relaxaci bude pláž Plage des Brisants, na jižní straně. Nejatraktivnější pláží celého ostrova je ovšem hlavní pláž sousedního malého městečka Boucan Canot, kterou kromě třpytivého písku zdobí palmy, přesličníky a čedičové balvany.

Hradba korálového útesu nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování, při kterém se vám představí pestrá podmořská říše. Místa kde je útes přerušen uspokojí i potřeby surfařů, kteří si mohou užít velké vlny. Nevšedním zážitkem bude lodní výlet kolem St. Gilles s pozorováním delfínů, nebo velryb, pro které je nejvhodnější období od června do října.

reunion-boucan-canot

Dopřát si můžete i výlety na katamaránu s koktejlem třeba při západu slunce. Část podmořského světa poznáte i v Aquariu de la Réunion, umístěném v moderním komplexu Port de Plaisance. Ve velkých nádržích zde žijí langusty, barakudy, menší žraloci a kanici. V případě, že vás vodní hrátky omrzí, nabízí se projížďky na koních, nebo adrenalinový down hill z nedalekého Le Maido až na pobřeží.

Letovisko St. Gilles je jedním z nejlepších míst na ostrově, kde si užijete noční život. Na přímořské promenádě podél Rue du Géneral de Gaulle je soustředěna většina nočních barů a podniků. Bazénové párty nabízí L’Acacia, dalšími oblíbenými místy jsou například Cubana Café, Esko Baar nebo Chez Nous.