Vzhledem k členitému terénu je ostrov Réunion atraktivním místem pro milovníky aktivní dovolené a příznivce trekingu. Strhující horské scenérie a malebná údolí s nádhernými kaňony poskytují oázu klidu a pohody, na hony vzdálené od hektického života pulzujících turistických středisek.

Bujná tropická vegetace s vodopády vyššími než mrakodrapy, je prodchnuta sítí turistických stezek, které přímo vyzývají k dobrodružným výpravám. Ohromující výhledy z hřebenů hor vám zůstanou uloženy v paměti jako nesmazatelná vzpomínka na zelený ostrov uprostřed Indického oceánu.

reunion-piton-de-la-fournaise

Vyznavače pěší turistiky přitahuje jako magnet nejlépe přístupná sopka na světě — Piton de la Fournaise. Jde o geologicky aktivní vulkán, kdy se v roce 2007 centrální 900 m široký kráter propadl o 300 m a vytvořil nové lávové proudy a pole. Další slabší erupce byla zaznamenána v roce 2010. Pěšky můžete vystoupit dokonce až na okraj kráteru, nebo si cestu usnadnit v koňském sedle.

K vyhlídce Balcon du Dolomieu, která vám umožní prohlédnout dno kaldery zhruba 350 m pod vámi, je to středně náročný výstup, který vám zabere i se zpáteční cestou přibližně 5 hodin a čítá 14 km. Unikátní zážitek nabízí také vyhlídkové lety vrtulníkem, nebo ultralehkým letadlem, kdy si sopku můžete prohlédnout i z ptačí perspektivy.

Můžete podniknout i dobrodružné túry lávovými tunely pod sopkou. Tyto výpravy do dlouhých podzemních chodeb, které vytvořila rychle tuhnoucí láva, organizuje řada společností.

reunion-cirque-de-mafate

Pokud dáváte přednost panenským místům mimo značené trasy, můžete objevit svůj ráj na zemi třeba v údolí Grand Bassin. Jedná se o izolovanou oblast, která je přístupná pouze pěšky. Tuto část ostrova vytvořily tři řeky a blízko jejich soutoku leží malá vesnička. Vaši túru si můžete zpestřit koupáním v několika skalních jezírcích a sestoupit můžete až k základně majestátního vodopádu Cascade du Voile de la Mariée.

Krásnou krajinu s venkovskou atmosférou nabízí také například Les Makes a la Fenetre, mezi hřebeny Hauts, nebo na jihu ostrova divoké údolí Riviére des Remparts, vzdálené daleko od civilizace.

reunion-waterfall

Značené trasy v oblasti Cilaos uspokojí řadou možností turisty různých fyzických zdatností. Například Bras Rouge je snadná túra k vodopádu, která zabere pouze 2,5 hod i se zpáteční cestou.

Podobnou náročnost čekejte u La Roche Merveilleuse, která slibuje nádherné vyhlídky na Cilaos. Pro rodiny s dětmi je určen devadesátiminutový okruh Sentier Botanique, zaměřen na místní flóru. Náročnější túrou je například výstup k průsmyku Col du Taibit, nebo Le Kervéguen.

reunion-national-park

Pro trénované turisty je vhodná oblast kolem Hell-Bourgu, kde můžete absolvovat túry v délce 4 a více hodin. Severozápadně od Plaine des Palmistes přitahuje pozornost Foret de Bébour-Bélouve, který vám nabídne nejhezčí panoramata Réunionu.

Ambiciózní sportovci mohou prověřit své síly náročným výstupem na nejvyšší bod Réunionu, Piton des Neiges dosahujícím výšky 3.070 m. Výstup většinou trvá 2 dny s přespáním v horské chatě, ale rozhled do všech stran ostrova, který se na vrcholu otevírá, za tu námahu stojí.