Dovolená na Seychelách představuje romantiku na plážích s neskutečně bílým hedvábným pískem, průzračnou vodou Indického oceánu a unikátní endemickou faunu a flóru v panenské přírodě. Pokud jste si někdy přáli ocitnout se na idylickém ostrově, nic této představě neodpovídá lépe, než přírodní zázrak Seychely.

Téměř polovina území tohoto souostroví spadá díky významnému přírodnímu bohatství pod některý z národních parků, nebo chráněných rezervací. Symbolem ostrova jsou želvy obrovské, které můžete vidět i ve státním znaku.

seychely-beach

Oblast tvoří 41 ostrovů, které vás nadchnou unikátním půvabem a jedinečnou atmosférou. Tím největším a nejvíce rozvinutým ostrovem je Mahé, na kterém žije 90% obyvatelstva a nabídne vám pestré možnosti sportovního vyžití a večerní zábavu. Naopak opuštěné pláže, božský klid a typicky kreolskou atmosféru najdete na malém ostrůvku Le Digue.

Tím pravým kompromisem mezi relativním shonem v Mahé a pomalým životem v Le Digue, je druhý největší ostrov Seychel, Praslin. Tento ostrov je vyhlášený nejen legendárním kokosovým ořechem Coco de Mer v zelené džungli Vallée de Mai, ale také překrásnými plážemi s třpytivým pískem.

seychely-couple

Seychelské ostrovy se pyšní plážemi patřícími do TOP 10 na celém světě, ale vybrat jen některé, ty úplně nejkrásnější, je opravdu nadlidský úkol. V Mahé vyniká pláž Beau Vallon, která je dobrou volbou po celý rok. Dalšími favority jsou Petite Anse, Anse Takamaka a Anse Intendance, která je proslulá úchvatným západem slunce a zářícími bronzovými tóny žulových kamenů.

Na ostrově Praslin jsou úžasnými plážemi Anse Lazio s lazurovitou vodou a Anse Georgette. Ostrůvek Le Digue zdobí Anse Source d’Argent, která je nejfotogeničtější pláží Seychel, Grand Anse a Anse Maron na odlehlém jižním pobřeží.

Atraktivní cíle výletů souostroví Seychel mají vždy stejného jmenovatele — dokonalé přírodní bohatství. Panenskou přírodu plnou nádherných rostlin a jedinečný podmořský svět Seychel chrání dva národní parky a sedm mořských parků. Žijí zde želvy obrovské, kaloni, gekoni, scinkové a mnoho dalších neobvyklých druhů. Barevný podmořský svět s nepřeberným množstvím ryb, rejnoků, a karet je rájem pro potápěče všech úrovní z celého světa.

seychely-sunset

Zdejší společnost spojuje historie, tradiční kreolská kultura, gurmánská kuchyně a hlavně bezstarostný přístup k životu, přetrvávající beze změn po několik generací. Jen málo míst na světě nabízí tak silnou koncentraci přírodních zázraků a divů, luxusního prostředí a nezapomenutelných zážitků.

Adrenalinové plavání s majestátními žraloky, šnorchlování u kultovního ostrůvku Ile Cocos, karety na ostrovních plážích nebo pozorování statisíců rybáků černohřbetých, kteří se v obrovských hejnech slétají přímo nad vaší hlavou, ve vás zanechají nesmazatelný dojem z ostrova, který předčí vaše představy.

Pobyt na tomto pohádkovém souostroví si můžete dopřát i za zvýhodněné ceny v rámci zájezdů last minute Seychely .