Pláž Anse Lazio

Tato nádherná pláž se rozkládá na severozápadní špici ostrova Praslin. Jedná se o dokonalé místo připomínající fotky na pohlednicích. Dlouhá a písčitá pláž je omývána světlou lazuritovou vodou oceánu a lemuje ji pás palem kalab a řada žulových balvanů. Pláž nebývá přelidněná a nabízí skvělé občerstvení ve dvou restauracích.

seychely-anse-lazio

Pláž Petite Anse

Nebe na zemi najdete na pláži Petite Anse na západním pobřeží ostrova Mahé. Panenská pláž s bílým pískem je přístupná přes pozemek hotelu Four Seasons. Pokud pláž navštívíte vpodvečer, rozzáří se sytě oranžovými tóny, které odrážejí oblohu se zapadajícím sluncem. Stylový drink vám nabídne plážová restaurace hotelu.

Vyhlídkové plavby k ostrovům Ile Cocos, Félicité a Grande Soeur

K nejzajímavějším zážitkům Seychel patří celodenní nebo půldenní výlety na kouzelné ostrovy, poskytující vynikající potápěčské lokality a úžasná místa pro šnorchlování. Součástí organizovaných výletů jsou zpravidla grilované ryby podávané k obědu.

seychely-coco-island

Vallée de Mai

Praslinská přírodní rezervace Vallée de Mai, zapsaná do seznamu světového dědictví, je unikátním místem s více než padesáti druhy stromů a rostlin, které nerostou nikde jinde. Pět turistických tras vás provede prastarým lesem s vzácnými palmami seychelskými, které dosahují výšky až 30 metrů, a vzácnou faunou. Vidět můžete bulbulčíka seychelského, holuba modrého, nebo papouška vazu malého, kterého na světě prezentuje už jen méně než sto zástupců.

Centrum obřích želv Aldabra

Přibližně 1,5 km od severních břehů Praslinu leží ostrůvek Curieuse, který slouží jako chovné centrum obřích želv Aldabra. Správci farmy vás provedou přímo mezi výběhy želv. Na ostrově si užijete i koupání a šnorchlování v blízké Baie Laraie, kterou zdobí duny zlatého písku a vznešené palmy.

seychely-turtle

Národní park Morne Seychellois

Oslnivé pobřeží je sice hlavní atrakcí Seychel, ale k jednomu z nejzajímavějších míst ostrova Mahé, patří hornaté vnitrozemí s rozlehlým Národním Parkem Morne Seychellois, kde nejvyšší vrchol dosahuje výšky 905 m. V parku najdete škálu různých prostředí, turistické trasy vinoucí se džunglí plnou vzácného ptactva, zajímavých rostlin a zvířat.

seychely-morne-seychellois

Ekoturistika na ostrově Bird Island

Tento korálový ostrůvek najdete přibližně 95 km severně od Mahé. V období mezi květnem a říjnem vám ostrov nabídne unikátní zážitek jako z Hitchcockových Ptáků. Statisíce rybáků australských a černohřbetých se slétávají na ostrov v obrovských hejnech.

Od října do února je tato lokalita atraktivní také pro karety pravé, které se rozmnožují na ostrovních plážích. Můžete zde spatřit i Esmeraldu, největší želvu na světě, která váží neuvěřitelných tři sta kilogramů.