Druhý největší ostrov Seychel, vzdálený přibližně 45 km severovýchodně od Mahé, je příjemným kompromisem mezi nejnavštěvovanějším Mahé a klidným La Digue. Ostrov Praslin je ideální destinací jak pro zamilované páry, kterým nabídne osamělé romantické zátoky se skalními útesy, tak příznivce vodních aktivit a přírodních krás.

Kromě potápění a šnorchlování mohou milovníci golfu na Praslinu vyzkoušet i osmnáctijamkové hřiště. Hlavní atrakcí ostrova jsou především neuvěřitelně čisté pláže a nádherná příroda.

seychely-praslin-anse-lazio

Nejpopulárnější pláží ostrova je Anse Lazio v jeho severozápadní části. Tyrkysovou lagunu se širokou písečnou pláží ohraničují žulové balvany a hustý pás vysokých palem. Občerstvení na pláži zajišťují dvě restaurace. Další nádhernou pláží je například Anse Georgette, kterou obklopuje resort Lémuria, ale přesto zůstává veřejná.

Za návštěvu stojí i Anse Volbert na východním pobřeží a Grand Anse na západě, která je známá velmi mělkou vodou. Nejznámějším turistickým letoviskem Praslinu je Anse Vorbert a Grand Anse.

Pokud vás přestane bavit nečinné odpočívání na plážích, můžete se vydat do místní rezervace Vallée de Mai, která právem zujímá místo v seznamu UNESCO. Pralesní rezervace je jedním ze dvou míst na světě, kde divoce rostou kokosové palmy coco de mer, jejichž sklizeň je kontrolována státem. Druhým místem výskytu palem je nedaleký ostrov Curieuse. Kokosové ořechy vážící až třicet kilogramů připomínají ženský klín a provází je spousta legend.

Pralesem vede pět turistických tras, kdy ta nejdelší dosahuje 2 km. Když budete mít štěstí, spatříte vzácného papouška vazu, kterého neuvidíte na žádném jiném místě na světě. Další zajímavostí Praslinu je Ocean Farm Aquarium, kde se chovají mlži rodící perly a další mořští tvorové, jako například hvězdice, langusty, ryby a želvy.

seychely-praslin-anse-gerogette

Praslin je ideálním východiskem pro vyhlídkové plavby k okolním ostrovům, jako jsou Cousin, Curieuse, St Pierre Islet a Aride. Výlet na ostrov Cousin ocení milovníci ptactva, kteří zde mohou navštívit ptačí rezervaci čítající neuvěřitelných 300 tisíc opeřenců. Na ostrově hnízdí sedm druhů mořských a pět druhů suchozemských ptáků. Je také důležitým hnízdištěm karety pravé.

Ostrov Curieuse byl dříve vyhrazen pro malomocné, dnes je atraktivním cílem turistů, kteří si zde mohou prohlédnout želvy obrovské. Ostrov St Pierre Islet nabízí vynikající vody pro šnorchlování a koupání. Ostrůvek Aride je přírodní rezervací, která je přístupná pouze od září do května. Uvidíte zde obrovské kolonie nodyů, rybáků, fregatek a ještěrů.

Plavby si můžete užít v rámci organizovaných výletů, včetně oběda a prohlídky s průvodcem, nebo se vydat svou vlastní cestou a pronajmout si plachetnici.

Vyberte si z nabídky zájezdů do této destinace:
Sleva 3%

Be Live City Copacabana, Club Amigo Ancón

La Habana (Havana), Kuba
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 1.7.-13.7.2021
Strava: All Inclusive
38 500 Kč

Hotel na mapě

Sleva 28%

Castello Beach

Praslin, Seychely
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 28.7.-13.8.2021
Strava: Snídaně
70 770 Kč

Hotel na mapě

Sleva 4%

Constance Lemuria Resort

Praslin, Seychely
Doprava: Letecky (Vídeň)
Termín: 2.8.-14.8.2021
Strava: Polopenze
148 874 Kč

Hotel na mapě

Acajou

Praslin, Seychely
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Termín: 4.8.-18.8.2021
Strava: Snídaně
89 160 Kč

Hotel na mapě

Sleva 5%

The Islander's Hotel

Praslin, Seychely
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Termín: 2.10.-11.10.2021
Strava: Snídaně
42 895 Kč


Sleva 38%

Constance Lemuria Resort

Praslin, Seychely
Doprava: Letecky (Praha)
Termín: 29.9.-22.10.2021
Strava: Snídaně
215 760 Kč

Hotel na mapě