Seychely jsou jedním z nejlepších míst pro potápění v Indickém oceánu a téměř se vyrovnají Maledivám. Velkou výhodou je mnohem větší klid a svá místa si zde najdou potápěči všech úrovní.

Nádherné potápění si užijete jak u třech hlavních ostrovů Mahé, Praslin a La Digue, tak i u břehů dalších menších ostrůvků. Čeká vás tady zajímavé členité dno s žulovými balvany a obrovské množství pestrobarevných rybek, korálů, murén, želv, žraloků a rejnoků.

seychely-diving-shark

Podmínky potápění na Seychelách výrazně ovlivňuje počasí, mořské proudy a síla větru. Za obvyklých příznivých podmínek očekávejte skvělou viditelnost zhruba 25 metrů, při zhoršeném počasí může klesnout až na 5 metrů. Nejklidnější moře a tudíž perfektní podmínky pro potápění nabízejí období od dubna do května a od října do listopadu.

seychely-moorish-idol-fish

Můžete zkusit jen začátečnický 30 minutový ponor v mělkých a příjemně teplých vodách, který mohou absolvovat i děti starší osmi let. Potápěčský kurz ve volné vodě obnáší přibližně čtyři dny přednášek a tréninků ve volném moři. Přibližně 15 potápěčských center na Seychelách nabízí skvělé služby a ochotný personál.

Potápění u ostrova Mahé

  • Shark Bank – tato vyhlášená lokalita je určena pro zkušené potápěče, téměř vždy je tu silný mořský proud. Název je trochu matoucí, protože žraloky zde uvidíte jen mimořádně. Pozorovat můžete hejna chňapalů, netopýrníky, barakudy a ohromeni budete indonéskými trnuchami, které dosahují velikosti plážových bugin.
  • Ilot – ostrov leží zhruba 15 minut plavby lodí odBeau Vallon. Jde o žulový útes u severního pobřeží Mahé, na kterém rostou palmy. Silný proud v průlivu přitahuje snad největší množství ryb, které najdete jen málokde na Seychelách. Pozorovat můžete žluté korály, mořské želvy, sasanky a klauny, murény, tísíce krevet a mnoho dalších.
  • Brissare Rocks – pokud se vydáte 5 km severně od Mahé, čeká vás žulová skalní jehla přístupná z Beau Vallon. Okouzlí vás jasně oranžové houby, bílé rohovitky, hojnost žahavek podobných korálům, murény, chńapalové a pyskouni.
  • Twin Barges – v zátoce Beau Vallon na písečném dně v hloubce přibližně 20 metrů spočívají dva lodní vraky.
  • Shark Point – adrenalinové potápění si vychutnáte u Pointe Lazare, kde jsou poměrně běžní žraloci rezaví a spanilí.

seychely-coral-reef-fish

Potápění u ostrovů Praslin a La Digue

  • Aride Bank – přibližně 30-ti minutovou plavbou z ostrova Praslin se dostanete na panenské místo u ostrova Aride Island. Nabídne vám množství rejnoků, chňapalů a žraloků rezavých. Můžete vidět barakudy, pyskouny a nádherné rohovitky.
  • Booby Islet – tato lokalita leží mezi ostrovy Aride a Praslin. Jedná se o podmořský vrcholek v hloubce menší než 20 m, kde se setkáte s ploskozubci, pyskouny, mořskými želvami, murénami a žraloky.
  • Marianne Island – východně od La Digue leží ostrůvek proslavený pestrou rybí faunou a úchvatnou podmořskou krajinou. Vidět tady můžete žraloky spanilé a rezavé, trnuchy a barakudy.
  • White Bank – tuto lokalitu najdete přibližně 200 m západně od Ave Maria Rocks. Nádhernou podmořskou krajinu tvoří skalní chodby a oblouky, množství ryb včetně hejn kranasů, můžete se zde setkat i s pilohřbetem.