Nejvhodnější doba

Hlavní sezóna probíhá na Seychelách v období od prosince do ledna a od července do srpna. Seychely leží mimo oblast cyklonů, teploty se během roku pohybují od 24 °C do 32 °C. Teplejší a vlhčí proudy vzduchu přinášejí pasáty od prosince do března, chladnější a sušší počasí způsobuje jihovýchodní pasát od června do září. Klidné období kdy panuje bezvětří, si užijete v meziobdobí, tzn. Od dubna do května, nebo od od října do listopadu.

Jazyky

Většina obyvatelstva sice hovoří kreolsky, ale používaným jazykem je angličtina a také francouzština.

Čas

Na ostrově Mauricius platí GMT čas plus čtyři hodiny a nepoužívá posuny pro letní a zimní období.

Měna, kurzy, bankomaty

Měnovou jednotkou na ostrově je Seychelská rupije, která se dělí na 100 centů. Bankovky mají nominální hodnotu 10, 25, 50, 100 a 500 SCR. Nejvhodnější měnou, kterou byste měli mít u sebe je euro, kterým můžete mnoho služeb platit.

Čtyři hlavní banky jsou Barclays Bank, Seychelles Savings Bank, Nouvobanq a Mauritius Commercial Bank, s pobočkami na Mahé, Praslinu a La Digue. Peníze můžete bez problémů směnit na letišti, nebo v hotelech. Na ostrově jsou běžně dostupné bankomaty, akceptovány jsou kreditní karty Visa a Master Card.

Víza

Občané Evropské unie vízum nepotřebují, cestovat můžete pouze s platným pasem. Pobyt je možný nejdéle na 3 měsíce. Při vstupu můžete být požádáni o předložení zpáteční letenky a prokázání zarezervovaného ubytování a dostatku finančních prostředků na pobyt.

Internet, mobilní telefon

Ve Victorii (Mahé) je několik internetových kaváren, umožňujících internetové připojení, které je ovšem na západní poměry pomalé. Wi-fi je většinou jen omezené a vztahuje především na veřejné prostory. Pokud je pro vás internet nezbytný, doporučujeme zakoupit si USB přípojku od operátora Cable & Wirelles, a s dokoupením volných minut využívat internet se svým laptopem.

Na Seychelách má pokrytí mnoho cizích operátorů, ale ceny za roaming jsou vysoké. Telefonní síť místního operátora Cable & Wirelles je výkonná a spolehlivá. Pokud vlastníte neblokovaný GSM telefon, můžete použít místní SIM kartu s možností dobití kreditu na mnoha místech.

Elektřina

Běžně se používají anglické zástrčky se třemi hranatými kolíky, 220 V/50 Hz.

Pravidla silničního provozu

Většina silnic na Mahé a Praslinu je vyasfaltovaná, jezdí se vlevo. Zádrhel můžou představovat úzké zatáčky a rychlost místních řidičů, kteří zpravidla rychlostní limity nedodržují. V obydlených oblastech je nejvyšší povolená rychlost 40km/h, mimo města 65 km/h a na dvouproudé rychlostní silnici mezi Victorií a letištěm je to 80 km/h.